Technologický gigant predstavil Apple Watch Series 6 s oxymetrom. Nová technológia bude schopná zmerať hladinu kyslíka v krvi behom 15 sekúnd. Počas prezentácie sme sa žiaľ nedozvedeli, či bude dostupná aj u nás. Zisťovali sme odpoveď.

Apple Watch Series 6 a oxymeter

Možno považujete podporu tejto funkcie za samozrejmosť. Ak si ale spomeniete na EKG pri Apple Watch Series 4, tak zistíte, že to až taká samozrejmosť nie je.

Firma sprístupňovala novú technológiu v rámci jednotlivých krajín postupne (trvalo to mesiace či roky). Musela byť schválená úradmi či zdravotníkmi a spĺňať špeciálne regulačné požiadavky.

Vo vybraných častiach palnéty (napríklad Japonsko) dokonca nefunguje dodnes.

Aj na Slovensku

V prípade oxymetru to našťastie nehrozí. Schopnosť monitorovania kyslíku v krvi bude k dispozícii okamžite pre viac ako 100 krajín sveta. Celý zoznam nájdete na tejto internetovej stránke. Nachádza sa tu aj Slovensko či Česko.

Vo finále to teda znamená, že akonáhle rozbalíte svoje Apple Watch Series 6, okamžite si budete môcť zmerať hladinu kyslíka v krvi.

Tu je však dobre upozorniť, že v niektorých štátoch musí byť funkcia (podobne ako EKG) opäť schválená regulačnými úradmi. Pokiaľ teda žijete v zahraničí, môžete mať smolu.

Nové hodinky ponúkajú okrem iného aj výkonnejší procesor, jasnejší always-on displej, rýchlejšie nabíjanie, výškomer a ďalšie vylepšenia.

Ich cena medzigeneračne klesla (v Európe), no v balení nenájdete nabíjací adaptér. Káblik tu našťastie je. Do komentára nám napíšte, či vás zaujali a plánujete nákup. Recenziu vám prinesieme čo najskôr to bude možné!

Prečítajte si tiež  Apple Watch zachránili život mužovi pred istou smrťou: Dokonca pri tom spal
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.