Spoločnosť Apple sa rozhodla urobiť nečakaný a radikálny krok, ktorý sa týka opravy Macov. Po novom sa k originálnym náhradným dielom dostanú bez akýchkoľvek problémov aj nezávislé servisné strediská.

V neautorizovanom servise vám opravia Mac s originálnymi náhradnými dielmi!

Niečo podobné bolo doposiaľ nemysliteľné. V Apple si však všetko dobre prerátali a rozhodli sa, že rozšíria svoj program s náhradnými dielmi aj pre nezávislých poskytovateľov opráv počítačov Mac.

Vďaka tomu môžete zájsť pokojne aj inde, než do autorizovaného servisného centra v prípade, že máte nejaký problém, no vo svojom počítači nechcete nespoľahlivé čínske napodobeniny

Prístup k novému programu je dostupný od 17. augusta. Okrem originálnych náhradných dielov môžu získať technici aj špeciálne náradie či školenie.

- Reklama -

Nové možnosti sa týkajú modelov, ktoré Apple nepovažuje za zastaralé (poväčšine počítače novšie ako sedem rokov). Samozrejme, vo všetkých prípadoch sa jedná o opravy nespadajúce do štandardných záručných podmienok.

Ako príklad môžeme uviesť výmenu displeja, logickej dosky, vrchný kryt, klávesnicu, trackpad, batériu či reproduktor. Jedná sa o tie komponenty, ktoré po rokoch najčastejšie zlyhávajú.

Jedinou podmienkou však stále ostáva, že všetky úkony musí vykonávať technik, ktorý má certifikáciu od spoločnosti Apple. Nezávislé servisy nebudú mať k dispozícií možnosť, kedy na miesto opravy vymenia staré zariadenie za repas.

Nový program sa po prvýkrát objavil v USA ešte počas minulého roka. Pred pár dňami sa však rozšíril aj do Európy a Kanady, čo je pre nás skvelá správa. Viac informácií ponúka internetová stránka spoločnosti Apple…

zdroj

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here