Spoločnosť Apple sa rozhodla urobiť nečakaný a radikálny krok, ktorý sa týka opravy Macov. Po novom sa k originálnym náhradným dielom dostanú bez akýchkoľvek problémov aj nezávislé servisné strediská.

V neautorizovanom servise vám opravia Mac s originálnymi náhradnými dielmi!

Niečo podobné bolo doposiaľ nemysliteľné. V Apple si však všetko dobre prerátali a rozhodli sa, že rozšíria svoj program s náhradnými dielmi aj pre nezávislých poskytovateľov opráv počítačov Mac.

- Reklama -

Vďaka tomu môžete zájsť pokojne aj inde, než do autorizovaného servisného centra v prípade, že máte nejaký problém, no vo svojom počítači nechcete nespoľahlivé čínske napodobeniny

Prístup k novému programu je dostupný od 17. augusta. Okrem originálnych náhradných dielov môžu získať technici aj špeciálne náradie či školenie.

Nové možnosti sa týkajú modelov, ktoré Apple nepovažuje za zastaralé (poväčšine počítače novšie ako sedem rokov). Samozrejme, vo všetkých prípadoch sa jedná o opravy nespadajúce do štandardných záručných podmienok.

Ako príklad môžeme uviesť výmenu displeja, logickej dosky, vrchný kryt, klávesnicu, trackpad, batériu či reproduktor. Jedná sa o tie komponenty, ktoré po rokoch najčastejšie zlyhávajú.

Jedinou podmienkou však stále ostáva, že všetky úkony musí vykonávať technik, ktorý má certifikáciu od spoločnosti Apple. Nezávislé servisy nebudú mať k dispozícií možnosť, kedy na miesto opravy vymenia staré zariadenie za repas.

Nový program sa po prvýkrát objavil v USA ešte počas minulého roka. Pred pár dňami sa však rozšíril aj do Európy a Kanady, čo je pre nás skvelá správa. Viac informácií ponúka internetová stránka spoločnosti Apple…

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.