Apple chce posunúť schopnosti iPhonov a iPadov na novú úroveň, ktorá momentálne pripomína skôr scény zo sci-fi filmov. Kalifornská spoločnosť sa venuje vývoju novej technológie, ktorá by umožnila zariadeniam rozpoznať stres svojich používateľov.

Tento krok predstavuje pokračovanie v iniciatíve starostlivosti o mentálne zdravie, do ktorej Apple vkladá čoraz viac úsilia. Gigant z Cupertina sa snaží dosiahnuť nový prístup, v ktorom by zariadenia dokázali identifikovať stres používateľa a reagovať naň vhodným spôsobom.

Podľa patentovej prihlášky s názvom “Detekcia stresu” by zariadenia mohli používateľom poskytnúť upozornenia alebo relaxačný obsah, ako sú meditačné aplikácie alebo hudba, čím by zlepšili ich zážitok a pomohli im zvládnuť stresové situácie.

iPhone a iPad v budúcnosti prinesie detekciu stresu

Tento koncept nie je obmedzený len na tablety a smartfóny, ale môže byť aplikovaný aj na ďalšie zariadenia, vrátane náhlavných súprav a virtuálnych prostredí. Apple sa však v súvislosti s touto vychytávkou chce pustiť najprv do vôd kompaktnejších zariadení.

Detekcia stresu pre iPhone
Zdroj: PPUBS

Technológia, ktorá by sa na detekciu stresu používala, vychádza z predchádzajúceho vývoja Apple Vision Pro a zahŕňa senzory ako elektroencefalografia (EEG), modulácia zreničiek, sledovanie pohľadu, srdcovej frekvencie a elektrodermálnej aktivity.

Tieto senzory by spoločne pracovali na identifikácii fyziologických znakov stresu.

Patentová prihláška, ktorá je pripísaná Grantovi H. Mullikenovi a ďalšiemu vynálezcovi naznačuje, že Apple berie vážne nielen technologický pokrok, ale aj jeho vplyv na emocionálne zdravie používateľov.

V súčasnosti je však veľmi nepravdepodobné, že by sa táto novinka dostala do operačného systému už v najbližšej generácii. Uvidíme, čo prinesie budúcnosť.

Prečítajte si tiež  5 najväčších noviniek, s ktorými príde iPhone 16 Pro Max

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -