Nie je žiadnym tajomstvom, že stará dobrá Nokia 3310 má povesť najodolnejšieho mobilného telefónu na svete (hoci to nie je celkom pravda). Toto zariadenie disponuje vymeniteľnou batériou a pomerne solídnou plastovou konštrukciou.

Dodnes sa na internete stretnete s vtipmi, ktoré hovoria, že ak vám Nokia 3310 spadne na chodník tak ho nepekne poškodí. Ako to však dopadne, keď je tento viac ako 20-ročný prístroj vystavený kúpeľu v tekutom dusíku?

- Reklama -

Hoci ide o dosť absurdný test, okamžite nás zaujal a veríme, že nie sme jediní. Spolu s Nokiou 3310 sa v tekutom dusíku pri teplote -196 °C okúpal aj starší iPhone 5 z roku 2012. Aj keď nejde o najnovšiu generáciu, tento model ešte stále odzrkadľuje modernú éru smartfónov, takže jeho použitie v teste dáva zmysel.

Oba telefóny boli v tekutom dusíku približne 2:40 – 2:50 minúty. Na videu je zrejmé, že iPhonu už po 50 sekundách praskol displej, čo bolo podporené výrazným zvukom.

Prečítajte si tiež  Väzeň zjedol Nokiu 3310. V žalúdku mu ležala 4 dni a potom sa začal sťažovať na bolesti burcha

Približne 10 minút po tom, čo boli telefóny z kúpeľa vybraté sa zahriali na teplotu cca – 38 až – 36 °C a po hodine boli v stave, kedy sa dalo vyskúšať či fungujú alebo nie. Žiaľ, po tomto časovom úseku nešlo zapnúť ani jedno zariadenie. Bolo však evidentné, že telefóny sú plné vody čo mohlo byť dôvodom tohto problému.

Pridajte si Svetapple.sk aj na Instagrame. Každý deň prinášame množstvo zaujímavého obsahu, ktorý je trochu iný než tu na webe.

Nokia 3310 to predsa len prežila! 

Autor videa teda počkal celých 24 hodín, po ktorých to skúsil znovu a výsledku sa nestačil čudovať. iPhone 5 to síce úplne vzdal, no Nokia 3310 fungovala a to dokonca bez väčších známok poškodenia na zobrazovacej jednotke.

Je to teda dôkaz, že kedysi boli telefóny skutočne odolnejšie a trvácnejšie ako dnes. Na strane druhej, kto vie či mali aspoň 1 % z funkcií, ktorými disponujú moderné smartfóny.

Celé video si môžete pozrieť pod týmto odstavcom:

Môže ťa zaujímať
- Reklama -