Nokia 3310 je telefón, ktorý začiatkom tisícročia zaznamenal taký istý úspech, ako pôvodný iPhone v roku 2007. Ide doslova o legendárne zariadenie, o ktorom sa tradovalo, že sa nedá rozbiť a ani vybiť. Dôvodom bola jeho masívna a hrubá konštrukcia. Napadlo by vás ale, že ho môže niekto zjesť?

Existujú prípady, kedy človek v spánku omylom zjedol slúchadlo AirPod, čo je už samo o sebe celkom výzva. 33-ročný väzeň z Kosova však posunul latku na vyššiu úroveň a do svojho žalúdka vedome dostal telefón Nokia 3310.

V správe nebolo konkretizované, či šlo o pôvodnú verziu z roku 2000 alebo „znovuzrodený“ model z roku 2017, avšak podľa fotiek šlo o druhú možnosť.

Väzeň sa začal sťažovať na bolesti žalúdka, po čom ho previezli do univerzitného klinického centra v hlavnom meste Priština. Gastroenterologické vyšetrenie odhalilo doslova obrovské prekvapenie, ktoré zrejme nikto nečakal.

Nokia 3310 ležala priamo v žalúdku väzňa 

Aby bolo možné vybrať Nokiu 3310 z tela von, doktor Skender Telaku musel uskutočniť dvojhodinovú endoskopickú operáciu.

Ako sám zdôraznil, najnebezpečnejšou časťou bola batéria, ktorá obsahuje nebezpečnú žieravú kyselinu. Našťastie sa však všetko podarilo vytiahnuť von bez akýchkoľvek komplikácií.

Prečítajte si tiež  Nokia 3310 má 20 rokov. Medzi telefónmi je rovnako ikonická ako iPhone medzi smartfónmi!

33-ročný väzeň povedal, že telefón prehltol štyri dni pred návštevou pohotovosti. Po operácii ho kosovské úrady vzali späť do väzby, pričom sa začali zaoberať celým prípadom.

Existuje podozrenie, že telefón bol používaný na komunikáciu s ľuďmi mimo vezenia a jeho prehltnutie bol len zúfalý pokus, ako ho čo najrýchlejšie ukryť pred väzenskou strážou.

Viete si to vôbec fyzicky predstaviť? My veru nie…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -