Spoločnosť Samsung je preslávená svojou rivalitou so spoločnosťou Apple. A hoci sa v súčasnosti snaží raziť svoju vlastnú cestu naprieč technologickým priemyslom, stále sa evidentne rada inšpiruje od tých najlepších. Najnovšie predstavila nový inteligentný monitor, ktorý mnohými prvkami či farbami odkazuje na iMac 24″ a Studio Display od Apple. A zrejme to nie je náhoda.

Nový produkt nesie názov Smart Monitor M8 a ponúka až 32″ uhlopriečku pri 4K rozlíšení. Displej takisto prichádza s funkciou HDR 10+ a podporuje 60 Hz obnovovaciu frekvenciu. Samsung samozrejme nešetril ani na zvyšnom hardvéri a použil tu napríklad vstavené reproduktory či podporu pre USB-C pripojenie.

Problém je však v tom, že samotný displej pripomína svojim dizajnovým štýlom iMac 24″ s tým, že vo svojej spodnej časti nemá ikonickú bradu. Jeho hrúbka a stojan však takisto odkazujú na Studio Display či Pro Display XDR a aj preto si myslíme, že sa Juhokórejskí dizajnéri učili od svojich „kolegov“ z Cupertina.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Pozrite si video pod týmto odstavcom, ktoré vám novým Smart Monitor M8 predstaví a taktiež vám ukáže jeho vstavané funkcie. Už dávno totiž nejde len o zariadenie, ktoré vám má slúžiť ako obyčajný monitor ku počítaču. Dnes sa dá využívať bez dodatočného hardvéru aj ako Smart TV či dokonca Workspace.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacworld
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.