Vojna na Ukrajine sa v poriadne veľkom meradle odzrkadlila aj na poli technológií, čo vyústilo k ráznym zmenám. Z krajiny ohlásili odchod takmer všetky sociálne siete, čo však zdá sa pre Rusov (aspoň navonok) nie je žiaden problém. Instagram bol takmer okamžite nahradený novou platformou s poetickým názvom Rossgram, ktorá neostala slovu „kópia“ nič dlžná.

Prečítajte si tiež  Rusko dnes spúšťa vlastný Instagram. Rossgram je jeho vernou kópiou, no zatiaľ nefunguje podľa predstáv

Na zverejnenom videu je možné vidieť, že ruská sieť neostala iba pri inšpirovaní sa menom ale aj celkovou mechanikou používania, funkciami ale dokonca si ponechala aj ikonickú ružovú a oranžovú farebnú škálu. Jedinou odchýlkou, ktorá sa v aplikácii nachádza, je možnosť pridávania videí z YouTube priamo do postov na Insta…Rossgrame.

Influenceri a známe osobnosti z Ruska s touto náhradou nesúhlasia a bojkotujú ju. Ako si na Rossgram zvyknú obyčajní používatelia je zatiaľ otázne.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -