Dnes už neaktualizujeme len svoje počítače, smartfóny či tablety. Dôležité sú aj updaty hodiniek Apple Watch. Spoločnosť si to uvedomuje a aj pre tento produkt sprístupňuje takzvané beta verzie. Tie však už máme za sebou a používatelia sa dočkali plnej verzie watchOS 6.1.3

Apple práve vydalo aktualizáciu watchOS 6.1.3

Len nedávno na trh prišlo verejné testovanie iOS 13.4. Bolo to možno trochu rýchlo a nečakane, no z minulosti vieme, že Apple rado prekvapuje používateľov. Presne tak to urobilo aj dnes s príchodom plnej verzie watchOS 6.1.3 na naše inteligentné hodinky. V poradí už piatý update verzie watchOS 6 prichádza približne 3 týždne po verzii 6.1.2. Novinka prináša podľa popisu dôležité opravy chýb.

Problémy, ktoré sa vyskytovali v starších verziách mohli byť naozaj nepríjemné. Podľa Applu hodinky Apple Watch nemuseli fungovať správne pri oznamovaní informácie o nepravidelnom srdečnom rytme (najmä pre používateľov na Islande). Nie je to ale jediná softvérová aktualizácia. Po boku 6.1.3 vydalo Apple aj verziu 5.3.5 pre hodinky, ktoré už nepodporujú watchOS 6 ale obsahujú rovnaké problémy. To je celkom milé.

Apple myslí aj na majiteľov starších zariadení. Vydáva WatchOS 5.3.3. - svetapple.sk
Apple práve vydalo aktualizáciu watchOS 6.1.3

Aktualizácia je samozrejme k dispozícii úplne zadarmo a môžete si ju nainštalovať priamo cez aplikáciu Watch na vašom iPhone. Stačí keď prejdete do Všeobecných a zvolíte Aktualizáciu softvéru. Upozorňujeme ale, že na to, aby všetko prebehlo bez problémov, musia byť hodinky nabité minimálne na 50% a počas inštalácie nového softvéru potrebujú byť pripojené na nabíjačke.

Aj keď sa vás možno nový update na oko netýka, netreba zabúdať, že spolu s opravou spomínanej chýby Apple zapracovalo aj na celkovej stabilite a spoľahlivosti celého systému. Rovnako tak mohol nový update o čosi vylepšiť výdrž batérie. Nechajme sa prekvapiť. Update sme si už samozrejme nainštalovali. Reálne zmeny ale pocítime až o niekoľko dní. Urobili ste tak tiež?

Apple práve vydalo aktualizáciu watchOS 6.1.3
Apple práve vydalo aktualizáciu watchOS 6.1.3

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here