Kedy a o koľkej vyjde iOS 14.4 na Slovensku a v Česku?

V piatok sme vás informovali o vydaní iOS 14.4 RC (Release Candidate) a teda poslednej verzie systému, ktorá sa rozosiela vývojárom tesne pred uvoľnením verejnosti. Dnes sa magazín iPhoneHacks postaral o dáta, ktoré nám prezrádzajú, kedy a o koľkej si budeme môcť stiahnuť plnú verziu iOS 14.4 na Slovensku alebo v Česku.

Nakoľko sa nejedná o oficiálnu správu jablkovej spoločnosti, mali by ste ju brať s malou rezervou. Vzhľadom ale na to, ako Apple vydáva softvérové aktualizácie v nadväznosti na RC verzie je skoro isté, že iOS 14.4 a iPadOS 14.4 budú k dispozícii už v utorok, 26.1.2021 o 19:00. Viac nájdete v tejto tabuľke:

- Reklama -
Vieme kedy a o koľkej vyjde iOS 14.4 na Slovensku a v Česku

Novinka sa zameriava na viacero vylepšení, ktoré nám uľahčia život. Pokiaľ prepojíte iOS 14.4 s HomePodom mini, môžete využívať výhody U1 wideband čipu, ktorým sú vybavené iPhony 11, iPhony 12, Apple Watch Series 6 a v neposlednom rade aj samotný reproduktor. Konkrétne sa jedná o špeciálne vizuálne, zvukové a haptické efekty pri prenose skladieb.

iOS 14.4 prichádza s ďalšou hláškou, týkajúcou sa neoriginálnych fotoaparátov. Pokiaľ budete mať na iPhone diel od výrobcu tretej strany, telefón vám to oznámi textom: „Nie je možné overiť, či má váš iPhone originálny fotoaparát“. Ťažko povedať, na čo je to vlastne dobré, no ak to niekomu bude vyhovovať, tak prečo nie.

Medzi ďalšie drobnosti iOS 14.4 patrí schopnosť rozoznať menšie QR kódy a samozrejme oprava chýb, ktorými trpia hlavne staršie zariadenia. Niektoré z nich sme vymenovali tu:

  • Na HDR fotografiách (iPhone 12 Pro) sa už nebudú zobrazovať chyby
  • Fitness widget bude ukazovať aktuálne dáta
  • Odstráni sa oneskorenie pri písaní na klávesnici a tá sa bude objavovať vždy v správnom jazyku
  • Mnoho ďalšieho…
- Reklama -
ZDROJiphonehacks
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here