Spoločnosť Apple sa opäť zamerala na záchranu životov svojich používateľov, ktorí sa môžu z času na čas dostať do nebezpečnej situácie. Okrem toho, že vám váš iPhone privolá pomoc, keď deteguje autonehodu, dostal aj podporu satelitného pripojenia. Tá tu samozrejme nie je na to, aby ste si s niekym písali správy. Vlastne by to v súčasnosti asi ani nebolo možné.

Technologický gigant nazval túto funkciu ako „Emergency SOS“ z čoho vyplýva, že by ste ju mali používať iba v krízových situáciach, keď sa ocitnete na mieste bez mobilného signálu.

Už niekoľko dní je známe, že kým zariadenie nadviaže spojenie so satelitom, chvíľu to trvá a samotný prenos správy je časovo náročný. V Cupertine to však vyriešili pomocou špeciálneho kompresného algoritmu, vďaka ktorému trvá odosielanie textovej správy až 3x kratšie.

Aby to bolo navyše ešte rýchlejšie, iPhone má v sebe implementovaných niekoľko prednastavených otázok, ktoré vám pomôžu vo výbere pomoci, ktorú práve potrebujete.

Ide napríklad o možnosti, kde si zvolíte, že máte problémy s vozidlom, zranenie alebo chorobu, že došlo k zločinu, strate alebo uväzneniu osoby, prípadne požiaru.

Kde a kedy bude Emergency SOS dostupné? 

Pokiaľ ste si práve kúpili nový iPhone 14 a myslíte si, že sa viete spojiť so satelitom, mierne vás sklameme. Táto novinka na Slovensku zatiaľ nefunguje a vyzerá to tak, že ešte chvíľu fungovať nebude. Zo začiatku má byť totiž dostupná len na trhoch v USA a Kanade a aj to až od novembra 2022.

Dobrou správou ale je, že Apple plánuje pridávať aj ďalšie krajiny, medzi ktoré by sa neskôr mohlo dostať aj naše Slovensko. Keďže je však pred nami pomerne dosť trhov, ktoré sú väčšie a pre spoločnosť Apple dôležitejšie, pravdepodobne to potrvá.

Emergency SOS je v súčasnosti k dispozícii na dva roky zadarmo. Apple však nijak nešpecifikovalo, koľko budeme za túto funkciu platiť po uplynutí uvedenej doby. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tejto novinke myslíte vy.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Prečítajte si tiež  Apple mení zvuk pre vyhľadávanie v aplikácii Nájsť. Takto bude znieť po príchode iOS 16
Môže ťa zaujímať
- Reklama -