Spoločnosť Apple pripravuje aktualizáciu iOS 16.1.1 pre iPhone, ktorá rieši chyby a problémy, s ktorými sa používatelia stretli po prechode na iOS 16.1 pred dvoma týždňami.

Informuje o tom portál MacRumors, ktorý v uplynulom týždni zaznamenal v analytike svojej webovej stránky náznaky návštev zo zariadení so systémom iOS 16.1.1. Vďaka tomu teraz vieme, že aktualizácia sa v spoločnosti Apple testuje a mohla by sa v blízkej budúcnosti dočkať uvedenia na trh.

Hoci nie je jasné, čo presne bude nový update ponúkať, predpokladá sa, že by mohol opraviť rozšírenú a pretrvávajúcu chybu Wi-Fi, ktorá trápi aj našich čitateľov.

Nepríjemný softvérový problém spôsobuje, že iPhone používateľa sa náhodne odpojí od Wi-Fi, keď zostane v pohotovostnom režime, napríklad cez noc alebo v iných situáciách. Zariadenie tak môže čerpať mobilné dáta, ktoré majiteľovi neskôr chýbajú.

iOS 16.1.1 môže vyriešiť aj iné chyby

Okrem toho by spoločnosť Apple mohla riešiť aj ďalšie sťažnosti, ktoré jej používatelia adresujú už niekoľko mesiacov. Patrí sem napríklad príliš rýchle vybíjanie zariadenia pomalé vyhľadávanie v Spotlight či oneskorené animácie na iPhone 14 Pro / 14 Pro Max pri posúvaní aplikácií.

Aktualizácia iOS 16.1.1 by mohla tiež sprístupniť núdzové SOS cez satelit na iPhone 14 a iPhone 14 Pro. Táto funkcia ale bude dostupná zo začiatku len pre ľudí žujúcich v USA a Kanade. Prvé dva roky bude fungovať zadarmo.

Spoločnosť Apple v súčasnosti verejne testuje iOS 16.2 a iPadOS 16.2 s vývojármi a členmi verejného beta programu. Ak vás zaujíma, kedy ju spoločnosť Apple sprístupní pre všetkých, dozviete sa to v tomto článku.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Takto si nainštalujete iOS 17 úplne zadarmo už teraz. Napokon nešlo o chybu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here