Na internete sa objavili celkom nové informácie, ktoré hovoria o budúcom operačnom systéme pre iPhone a iPad. iOS 13 nebol dokonalý a všetci to vieme. Mal svoje muchy, na ktorých Apple pracuje do dnes. Nástupca iOS 14 by mal všetko vyriešiť. Aj preto si ho bude môcť nainštalovať každý model s iOS 13.

Všetky zariadenia s podporou iOS 13 dostanú iOS 14.

Úniky informácii sa netýkajú iba hardvérových záležitostí. Jedná sa aj o softvérové služby a technológie, ktorých má Apple skutočne plno. Operačné systémy od Applu majú povesť tých najlepších na svete. Predsa len však nie každá verzia. Na čiernu listinu sa po iOS 8 z roku 2014 zapísal minulý rok určite aj iOS 13.

Ľuďom na iPhonoch sekal, padal, objavovali sa rôzne chyby, rýchlo sa vybíjala baterka a podobne. Hoci sa to všetko značne zlepšilo, stále to nie je dokonalé a Apple pripravuje ďalšie aktualizácie. Najbližšia je už v začnej fáze beta testovania a ponesie názov 13.3.1.

Ak je niečo zlé od základu, opravuje sa to veľmi ťažko a vedia to aj v Cupertine. Presne preto padlo rozhodnutie, že nástupca iOS 14 bude opravovať chyby svojho predchodcu. Na to však bude musieť byť podporovaný aj na zariadeniach, na ktorých sme to už neočakávali.

Keďže pri iOS 13 vypadol z ponuky iPhone 6, iPhone 5S či napríklad iPod Touch 6. generácie, tento rok sme očakávali, že Apple vyradí z podpory iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone SE a pdoobne. To sa však našťastie nestane. Informuje o tom iPhonesoft.

Všetky zariadenia s podporou iOS 13 dostanú iOS 14.

Predstavenie iOS 14 sa pomaly blíži

Hoci možno ešte stále považujete iOS 13 za novinku, nie je to pravda. V skutočnosti bol systém predstavený na WWDC 19 v júni minulého roka. Nástupca sa ukáže v rovnakom období roku 2020. Bude to približne za 5 mesiacov.

iOS 14 príde teda bez zmeny v podporovaných zariadeniach. Čo sa ale objaví so zmenou bude prekvapivo iPadOS 14. Kompatibility sa zbavia konkrétne dva tablety. Má sa jedna o iPad Air 2 a iPad mini 4.

V zásade ide o dosť staré produkty takže informácie sú celkom pravdepodobné. Na druhú stranu sa nejedná o žiaden oficiálny zdroj a tak môže byť všetko v konečnom dôsledku úplne ináč. Treba to brať jednoducho trochu s rezervou…

To ako to celé dopadne uvidíme až o pár mesiacov. Každopádne sa na novinky už dnes veľmi tešíme. Z toho čo už vieme môžeme povedať napríklad, že iOS 14 má byť vyvíjaný novým spôsobom. To aby sa predišlo podobnej katastrofe ako v septembri 2019, kedy sa dostal k verejnosti a viac ako finálnu verziu pripomínal skôr skúšobnú a nedokončenú betu. Nechajme sa prekvapiť. Uvidíme ako to dopadne…

Prečítajte si tiež  Recenzia: Flipboard
Apple práve vydalo aktualizáciu iOS 13.2.2. Opravuje otravnú chybu.
Všetky zariadenia s podporou iOS 13 dostanú iOS 14.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.