Diskusia o rozdieloch a podobnostiach medzi systémami macOSiOS a iPadOS predstavuje obohranú pesničku. Táto téma sa však objavuje vždy, keď sa dočkáme uvedenia nových modelov z radu iPad Pro a po tom, ako sme videli ich poslednú generáciu sa tomu ani nečudujeme.

Extrémne výkonný hardvér v spojení s prepracovaným systémom ipadOS spravil z obyčajného tabletu namakané monštrum. Mnoho vývojárov sa preto pýta, kde sa nachádzajú limity zariadení novej generácie a ako by ich bolo možné posunúť ešte o krok vpred.

- Reklama -

MacOS a iPadOS v jednom zariadení? Áno, dá sa to

Používanie macOS na obrazovke iPadov je momentálne možné iba prostredníctvom funkcie SideCar. Nájdu sa samozrejme aj bočné chodníčky, ktorými je možné na iPad dostať plnú verziu macOS, no nejedná sa o oficiálne postupy Apple.

So zaujímavou odpoveďou na túto otázku vyrukoval developer a redaktor Bradley Chambers, pre ktorého môže byť virtualizácia systému macOS prostredníctvom Parallels alebo VMware do iPadov správnym krokom do budúcnosti.

Ako hovorí Chambers, kľúčový je výkon novej generácie iPadov Pro. Práve ten by mohol zabezpečiť presun jablkových tabletov do kategórie hardvéru určeného pre ešte viac komplexnejšiu prácu.

virtualizácia

Napriek tomu, že sa iPadOS čoraz viac odlišuje od svojho kolegu v podobe iOS, stále nájdeme limitujúce prvky. Víziou do budúcna by preto mohla byť implementácia macOS do tabletu prostredníctvom virtualizačných toolov.

Pre užívateľa by sa tak naskytla jedinečná príležitosť využiť beštiálny výkon iPadu Pro, ktorý mu môže už teraz závidieť nejeden osobný počítač. Veď sa v ňom nachádza čip M1!

Tvrdiť, že si Apple zvolí túto cestu ako jeden z primárnych cieľov do budúcnosti, by bolo viac než odvážne. Mnoho užívateľov by ale určite potešila možnosť spustenia oboch operačných systémov na jednom zariadení a keďže Apple v poslednej dobe počúva komunitu, existuje pravdepodobnosť, že sa tejto myšlienky aj reálne chytí. Veď uvidíme.

Čo by ste povedali na ultimátny výkon s dotykovým displejom, ktorý sa zmestí do príručnej tašky vy?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.