O prvej náhlavnej súprave od spoločnosti Apple sa hovorí čoraz viac. Dôvod je ten, že nás od jej predstavenia a začiatku predaja delia už možno iba mesiace. Minimálne tak to teraz naznačil svetoznámy technologický analytik Ming-Chi Kuo vo svojej správe pre investorov.

Premiéra alebo oznámenie by mohlo prísť najskôr na WWDC 2022 a zariadenie si budeme môcť kúpiť pravdepodobne na konci roka (október – december). Dodávky majú byť zo začiatku veľmi obmedzené, takže zákazníci budú potrebovať „šťastnú ruku“ pri vyklikávaní predobjednávok.

Neskôr v roku 2023 sa ale situácia zlepší a už v priebehu prvých mesiacov by mal byť AR/VR Headset bez problémov dostupný pre každého, kto oň prejaví záujem.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Technologický gigant podľa Kua plánoval toto zariadenie predstaviť už o niečo skôr, avšak začiatok jeho výroby sa omeškal kvôli pokročilému hardvéru a dizajnu, ktorý má byť omnoho ďalej v porovnaní s konkurenciou.

Headset od Apple nebude lacný

Takto má vyzerať prvý Apple VR/AR Headset od AppleLen dnes sme napríklad napísali správu, že toto zariadenie by nemuselo mať 2 displeje, ako to býva štandardom, ale rovno tri zobrazovacie jednotky. Tá „navyše“ by slúžila na rozšírenie periférneho videnia.

No a ak sa na AR/VR Headset od Apple tešíte aj vy a už sa neviete dočkať, ako si ho zaobstaráte, máme aj jednu zlú správu. Podľa doterajších odhadov bude určený predovšetkým pre profesionálnych používateľov a vývojárov, ktorí majú vďaka nemu vybudovať nový ekosystém rozšírenej reality.

Prečítajte si tiež  Nové rendery ukazujú ako bude vyzerať pripravovaný Apple VR headset

Pre bežného spotrebiteľa teda môže byť vcelku zbytočný a navyše aj nedostupný. Počiatočná cena by sa mohla pohybovať v rozmedzí od 1 000 – 3 000 $ a to už si človek rozmyslí, či si radšej nekúpi niečo zaujímavé od konkurencie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.