Švédska automobilka Volvo vrátane svoje dcérskej spoločnosti Polestar, dnes oficiálne oznámila, že jej vozidlá budú vybavené novými funkciami pre systém Apple CarPlay. Tie budú riešiť azda najväčší problém, ktorým dnes trpia ostatné automobilky.

Aby sme to priblížili, na väčšine moderných vozidlách, ktoré majú CarPlay, funguje tento systém len na centrálnom displeji umiestnenom uprostred palubnej dosky. Ak však máte Virtual Cocpit (napríklad na vozidlách značky Volkswagen), Apple Mapy sa vám na tento displej neprenesú. Presne to sa teraz zmení vo vozidlách Polestar 2 a nových modeloch Volvo, ktoré budú schopné preniesť Apple Mapy priamo na prístrojový štít pred vodičom.

Je síce pravda, že Volvo v tejto oblasti nie je úplne prvé, nakoľko s touto revolučnou novinkou prišlo BMW ešte v roku 2021, no aj tak bude jedným z mála výrobcov, ktorí takúto možnosť svojim zákazníkom sprístupnia.

Ostatní to stále nevedia 

Polestar CarPlay
Zdroj: Polestar

Pokiaľ systémy niektorých iných značiek dokážu zobrazovať informácie z CarPlay na palubnom prístrojovom štíte, zvyčajne ide len o šípky a informácie o odbočkách. Premietania mapy do združeného prístroja sa zákazníci nedočkajú.

Samotná aktualizácia prináša aj pohodlnú správu telefónnych hovorov v Apple CarPlay pomocou tlačidiel na volante. Majitelia vozidiel sa tiež môžu tešiť na vylepšené aplikácie Range Assistant či integráciu videoknižnice YouTube. Vylepšenia sa automaticky nainštalujú na všetky nové vozidlá bez nutnosti návštevy servisu.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple Employee Giving program poskytol za 10 rokov rôznym organizáciám cez 725 miliónov dolárov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -