Od nových modelov iPadov Pro nás delí už iba niekoľko týždňov. Okrem použitia OLED technológie v displejoch sa dočkáme aj ďalšej zaujímavej novinky. Podľa najnovších únikov budú nové prémiové tablety vybavené tenšími rámčekmi okolo displeja, čím sa zobrazovacia plocha zariadenia citeľne zväčší.

Ako píše leaker Instant Digital vo svojich príspevkoch na sociálnej sieti Weibo, nadchádzajúce modely iPadu Pro budú mať v porovnaní predchádzajúcim verziám výrazne zúžené okraje displeja.

Obrazovka iPado Pro bude ešte väčšia

Podľa úniku bude mať 11″ model hrúbku okrajov iba 7,12 mm a 12″ model 7,08 mm bez započítania kovových častí zariadenia. Ak sa tieto údaje potvrdia, bude to znamenať 10% až 15% zúženie v porovnaní s modelmi vydaními medzi rokmi 2018 až 2022.

iPad Pro
Zdroj: Unsplash / Daniel Romero

Okrem aktualizácií displeja sa nové iPady pro dočkajú aj nového čipu Apple Silicon M3, ktorý sa prvýkrát ukázal v MacBookoch Pro koncom minulého roka a pred pár týždňami sa dostal aj do MacBooku Air M3.

Apple taktiež pracuje na novom príslušenstve v podobe vylepšenej ceruzky Apple Pencil a Magic Keyboard. Na stole je tiež možné pridanie nabijánia prostredníctvom MagSafe a vylepšené moduly zadného fotoaparátu.

Doterajšie analytické predpoklady naznačujú, že nové modely iPadu Pro by mohli byť predstavené koncom marca alebo začiatkom apríla. Ako jeden z možných dátumov, kedy dôjde k predstaveniu sa spomína utorok 26. marca. Uvidíme, čo všetko si pre nás jablková spoločnosť prichystá.

Prečítajte si tiež  5 noviniek, ktoré prinesie iPad Pro 2024

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -