Pokiaľ patríte medzi generáciu ľudí, ktorú naplno zasiahla hra GTA: San Andreas, možno, že si pamätáte na to, aké bolo náročné tento na svoju dobu (rok 2004) moderný titul rozbehať na počítačoch pre jeho vysokú náročnosť. Ľudia sa museli uspokojovať s nižšími grafickými nastaveniami, prípadne sekaním, ktoré kazilo celkový zážitok z hrania hry.

Doba, ale pokročila a už po deviatich rokoch po pôvodnom vydaní GTA: San Andreas sa táto hra dostala aj na zariadenia s operačným systémom iOS a Android. Písal sa rok 2013 a najnovším smartfónom z dielne technologického giganta bol vtedy iPhone 5S s procesorom Apple A7. Je však nutné zmieniť, že GTA: San Andreas sa dalo hrať aj na starších modeloch a to iPhone 5 (2012) či dokonca iPhone 4S (2011).

Výpočtový výkon, ktorý sme mali kedysi v našich počítačoch sa však medzičasom zo smartfónov, ktoré sa postupne menia na herné konzoly (ako napríklad iPhone 15 Pro) premiestňuje aj do oveľa menších zariadení, ako napríklad inteligentných hodiniek.

GTA: San Andreas na inteligentných hodinkách 

GTA San Andreas
Zdroj: Rockstar Games

Šikovný vývojár Artur Sychov, ktorý sa zameriava predovšetkým na VR (virtuálnu realitu) dokázal legendárne GTA: San Andreas rozbehať na inteligentných hodinkách. A ak si myslíte, že na to použil výkonné zariadenie od niektorého z renomovaných výrobcov, tak ste na veľkom omyle.

Inteligentné hodinky na videu sú totiž čínskej výroby a našej redakcii sa ich podarilo nájsť na Aliexpresse. Treba však objektívne skonštatovať, že cena na úrovni skoro 300 € je pomerne vysoká a preto predpokladáme, že bude mať dostatočne zaujímavý hardvér.

Samozrejme na to, aby ste dnes rozbehali GTA: San Andreas prakticky na čomkoľvek nepotrebujete veľa. Je to skoro dvadsaťročná hra. Nezabúdajme však, že v tomto prípade sa to podarilo na drobnom nositeľom zariadení, ktoré sa nachádza na zápästí a o ovládanie sa postaral pravdepodobne cez Bluetooth pripojený drobný ovládač. Viac už uvidíte vo videu nižšie:

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple Watch sú dôležité pre naše zdravie. Tvrdia to aj skúsení doktori
Môže ťa zaujímať
- Reklama -