Nebudeme si klamať keď napíšeme, že jedným z najväčších nedostatkov sociálnej siete WhatsApp, je nemožnosť používať jej chat na viac ako jednom telefóne súčasne. Spôsobené je to šifrovaným zabezpečením, ktoré ale používateľom komplikuje život. Ako teraz uviedol známy portál WABetaInfo, všetko by sa mohlo už čoskoro zmeniť. WhatsApp sa vraj chystá na vylepšenie, vďaka ktorému sa bude dať používať jeden chat na dvoch smartfónoch naraz.

Podľa WABetaInfo pracujú vývojári aplikácie, ktorá spadá pod spoločnosť Meta, na novom „spoločníkovi“, ktorý vám pomôže prepojiť dva smartfóny s jedným účtom. Aj keď dnes môžete zdieľať svoj účet na troch zariadeniach súčasne, neplatí to pre dva smartfóny. Funkcia, ktorá je dnes k dispozícii, je vhodná skôr pre tých používateľov, ktorí majú WhatsApp aj na svojom počítači. Čoskoro sa to ale zmení.

Ako môžete vidieť na obrázku nižšie, celá história vašich konverzácií sa bude vďaka vylepšeniu jednoducho kopírovať z vášho hlavného telefónu do „sprievodného“ zariadenia, vďaka čomu ju s ňou budete môcť pracovať aj na ňom.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

WhatsApp pri testovaní tejto novej funkcie upozorňuje, že prenos dát môže trvať nejaký ten čas, avšak skopírovanie cele histórie chatu by malo prebehnúť v priebehu len niekoľkých minút.

WhatsApp spárovanie viacerých zariadení
Zdroj: wabetainfo

Všetko to samozrejme závisí od počtu správ a množstva fotiek, videí či iných dokumentov, ktoré ste si v aplikácii posielali.

Zatiaľ iba v beta verzii WhatsApp

Chatovacie aplikácie WhatsApp a Telegram na obrazovke iPhonu
Zdroj: Adem Ay

A aj keď sme presvedčení o tom, že táto funkcia WhatsAppu zjednoduší mnohým používateľom život, v skutočnosti musíme dodať, že informácia o jej prítomnosti sa našla zatiaľ iba v kóde poslednej beta verzie apky pre operačný systém Android.

Nie sú teda k dispozícii žiadne presnejšie informácie o tom, kedy sociálna sieť uvoľní túto novinku pre verejnosť a takisto existuje šanca, že ak WhatsApp nebude s výsledkami testovania spokojný, jednoducho tento nápad zatrhne. Samozrejme, ak sa dostane do apky, počítať by sme s ním mali aj v operačnom systéme iOS.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Netreba totiž zabúdať, že jeden z najväčších konkurentov WhatsAppu – aplikácia Telegram, už dávno ponúka možnosť spárovania na viacerých smartfónoch súčasne. Nakoľko je WhatsApp ešte väčší, je vlastne trochu zvláštne, že túto funkciu nemá stále k dispozícii. Všetko sa však dúfajme už čoskoro zmení.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -