Je to už nejaký čas, čo aplikácia WhatsApp dostala možnosť vymazania odoslaných správ. Hoci je táto funkcia stále celkom praktická, konkurencia už dávno disponuje možnosťou úpravy odoslaných správ bez ich vymazávania. Zdá sa, že okrem odstránenia správy a jej opätovného odoslania vo WhatsAppe pribudne aj funkcia pre editovanie odoslaných správ.

Prečítajte si tiež  WhatsApp pridáva nové funkcie a možnosti pre skupinové konverzácie

Napriek tomu, že je funkcia vymazávania správ celkom vydarená, viaže sa s ňou nepríjemná skutočnosť. Po vymazaní správy je totiž používateľ, ktorému je správa doručená upozornený, že predchádzajúca správa bola vymazaná. Spolu s funkciou editovania správ táto komplikácia z aplikácie aspoň čiastočne zmizne.

Podľa portálu WABetaInfo pracuje WhatsApp na možnosti upraviť textovú správu, ktorá by mala doraziť už v najbližšej aktualizácii. Po integrácii tejto novinky WhatsApp nebude obsahovať históriu úprav na kontrolu predchádzajúcich verzií upravených správ, takže o editovaní konkrétnych správ bude vedieť iba ich autor.

Zdroj: WabetaInfo

Napriek tomu však nie je jasné, aké časové okno budú mať ľudia na úpravu správy. V časoch, keď WhatsApp uvoľnil možnosť vymazať odoslanú správu, používatelia mali na vymazanie textu sedem minút. Podobný scenár sa očakáva aj pri funkcii upravovania odoslaných správ.

Okrem tejto novinky pracuje materská spoločnosť Meta na zavedení hneď niekoľkých noviniek pre aplikáciu WhatsApp. Mimo integrácie viacerých používateľov do skupinových chatov alebo zväčšenia veľkosti súborov pri odosielaní príloh sa tak môžeme tešiť na ďalšie nové vychytávky.

Prečítajte si tiež  WhatsApp na niektorých starších iPhonoch skončí. Poznáme presný dátum

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -