Aplikácia WhatsApp dnes prišla s dvoma novými funkciami, ktoré súvisia s ochranou súkromia pre platformu iOS a Android. Pokiaľ túto aplikáciu používate, mali by ste zbystriť pozornosť. Samotné vylepšenia vám môžu zjednodušiť každodenný život.

Aby sme boli presnejší, jedna z noviniek sa zameriava na to, aby konkrétni používatelia, ktorí s vami komunikujú videli / nevideli, kedy ste boli v apke naposledy online. Pokiaľ chcete používať WhatsApp bez toho, aby vás otravovali určití ľudia, jednoducho si tento status deaktivujete a aplikáciu budete pred nimi používať „inkognito“.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Áno, táto funkcia je už vo WhatsAppe dlho, no jej nevýhodou doposiaľ bolo, že sa zo zoznamu nedali vybrať konkrétni ľudia, pred ktorými ste chceli skryť svoj „online status“.

V  nastaveniach sa dali zvoliť iba možnosti „Všetci“, „Moje kontakty“ alebo „Nikto“. Po novom však pribudlo aj tlačidlo „Moje kontakty okrem…“, ktoré je už oveľa konkrétnejšie.

Tichý odchod zo skupinových chatov vo WhatsAppe

Chatovacie aplikácie WhatsApp a Telegram na obrazovke iPhonu
Zdroj: Adem Ay

Ďalšou novinkou, s ktorou prichádza aplikácia WhatsApp, je úprava skupinových chatov. Sociálna sieť už v minulosti povolila, aby sa do jedného skupinového chatu mohlo pripojiť až 256 členov súčasne. Na strane druhej však pri takomto množstve dochádza ku častému pribúdaniu a ubúdaniu nových používateľov, čo sprevádzajú zbytočné upozornenia.

Prečítajte si tiež  Chcete odolnejší pletený Lightning kábel priamo od Apple? Tieto produkty ho ponúkajú

Aby to bolo teda jednoduchšie, v prípade, že niekto odíde zo skupinového chatu, o tejto skutočnosti budú informovaní len správcovia skupiny. Zároveň týmto krokom dôjde k vyššej ochrane osobných údajov. Niekto si predsa nemusí želať upozorňovať na to, že sa zo skupiny rozhodol odísť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -