Prečo máme pocit, že nás technologické spoločnosti počúvajú stále viac a viac? Najnovšie sa to ukázalo pri aplikácii WhatsApp, kde vývojári pracujú na funkcii, z ktorej sa bude radovať množstvo z vás. Predovšetkým to platí pre tých, ktorí komunikujú skrz hlasové správy.

Písanie textov na klávesnici je už otravné a taktiež to môže byť v niektorých situáciach (napríklad pri šoférovaní) nebezpečné. Aj preto je niekedy lepšie nahrať alebo pustiť si hlasovú správu, ktorá neodvádza pozornosť od vašej činnosti a zároveň ju môžete vnímať ušami.

Ukázalo sa, že hlasové správy v aplikácii WhatsApp prejdú vylepšením, ktoré dozaista oceníte ak ich aspoň sporadicky používate. Problém je v súčasnosti v tom, že počas nahrávania musíte všetko zvládnuť na jeden pokus. Ak náhodou nie ste s nahrávkou spokojní alebo vás niečo vyruší, vždy ju treba vymazať a začať znova. Toto pochopiteľne nie je príliš pohodlné.

Jednoduchšie nahrávanie hlasových správ s možnosťou prerušiť 

WhatsApp
Zdroj: El Correro

Svoje o tom vedia aj vo WhatsAppe a preto testujú funkciu, aby pri nahrávaní zvuku bolo možné celý proces pozastaviť a následne v ňom pokračovať. V nahrávke to síce bude počuť, no ak chcete niečo povedať a v polke sa seknete, nikomu to zrejme nebude prekážať.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 (60 Hz) vs iPhone 13 Pro (120 Hz) - Rozdiel vo výdrži batérie vás šokuje!

V súčasnosti žiaľ zatiaľ nevieme, kedy bude funkcia dostupná pre všetkých používateľov. Zmienil sa o nej portál WABetainfo (zverejnil aj názorné video nižšie), ktorý uviedol, že ju zatiaľ majú k dispozícii len beta testeri. WhatsApp však podľa uvedenej správy na všetkom intenzívne pracuje a tak nás od možnosti vylepšeného nahrávania hlasových správ delia možno už len dni či týždne.

Dajte nám vedieť do komentára, či túto novinku oceníte v praxi. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a reakcie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here