Aplikácia WhatsApp sa už čoskoro rozrastie o novú funkciu. Vývojári momentálne testujú nové rozhranie pre viditeľnosť online režimu používateľov, vďaka ktorej si svoj „online status“ môžete skryť pred špecifickými užívateľmi. Momentálne je možnosť „last seen“ dostupná iba v troch kategóriách, to sa však už čoskoro zmení.

Prečítajte si tiež  WhatsApp chce používateľom zjednodušiť posielanie peňazí

Doterajšie nastavenia umožňujú ukazateľ aktivitý obmedziť pre všetkých užívateľov, alebo pre vaše kontakty. K nastaveniam pre zobrazovanie vašej poslednej aktivity v appke pribudne možnosť manuálneho výberu kontaktov, pred ktorými chcete svoje posledné prihlásenie skryť. Po zvolení užívateľa sa mu tak posledný čas, kedy ste boli aktívny nebude zobrazovať.

Funkcia bude fungovať na podobnom systéme, ako napríklad Stories na sociálnej sieti Instagram. V zozname kontaktov si jednoducho vyberiete osoby, s ktorými váš online status nechcete zdieľať. Toto nastavenie však funguje ako dvojsečná zbraň, keďže ani vy nebudete mať informácie o aktivite užívateľa, pred ktorým skryjete svoje údaje o poslednom prihlásení.

WhatsApp

Okrem funkcie by mal WhatsApp v najnovšej aktualizácii priniesť niekoľko bug fixov a opráv s padaním aplikácie. Zatiaľ nie je jasné kedy bude funkcia oficiálne sprístupnená a či sa dočkáme globálneho spustenia. Majitelia zariadení s iOS sa jej však dočkajú ako obvykle o niečo skôr, ako užívatelia systému Android.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.