Aplikácia WhatsApp sa už čoskoro rozrastie o novú funkciu. Vývojári momentálne testujú nové rozhranie pre viditeľnosť online režimu používateľov, vďaka ktorej si svoj „online status“ môžete skryť pred špecifickými užívateľmi. Momentálne je možnosť „last seen“ dostupná iba v troch kategóriách, to sa však už čoskoro zmení.

Prečítajte si tiež  WhatsApp chce používateľom zjednodušiť posielanie peňazí

Doterajšie nastavenia umožňujú ukazateľ aktivitý obmedziť pre všetkých užívateľov, alebo pre vaše kontakty. K nastaveniam pre zobrazovanie vašej poslednej aktivity v appke pribudne možnosť manuálneho výberu kontaktov, pred ktorými chcete svoje posledné prihlásenie skryť. Po zvolení užívateľa sa mu tak posledný čas, kedy ste boli aktívny nebude zobrazovať.

- Reklama -

Funkcia bude fungovať na podobnom systéme, ako napríklad Stories na sociálnej sieti Instagram. V zozname kontaktov si jednoducho vyberiete osoby, s ktorými váš online status nechcete zdieľať. Toto nastavenie však funguje ako dvojsečná zbraň, keďže ani vy nebudete mať informácie o aktivite užívateľa, pred ktorým skryjete svoje údaje o poslednom prihlásení.

WhatsApp

Okrem funkcie by mal WhatsApp v najnovšej aktualizácii priniesť niekoľko bug fixov a opráv s padaním aplikácie. Zatiaľ nie je jasné kedy bude funkcia oficiálne sprístupnená a či sa dočkáme globálneho spustenia. Majitelia zariadení s iOS sa jej však dočkajú ako obvykle o niečo skôr, ako užívatelia systému Android.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.