Zatiaľ čo služba iMessage dostala možnosť „zrušiť odoslanie“ správ prvýkrát až v beta verzii operačného systému iOS 16, WhatsApp už podobnú funkciu poskytuje dlhšiu dobu. Aplikácia na zasielanie správ, ktorú vlastní spoločnosť Meta (Facebook), však teraz vydáva aktualizáciu, ktorá používateľom umožní vymazať správy až dva dni po ich odoslaní. Platí to pre operačný systém iOS aj Android.

Zmenu v možnosti vymazania odoslaných správ oznámili tvorcovia aplikácie WhatsApp na svojom oficiálnom Twitteri. Podľa kompetentných budú mať používatelia až dva dni a 12 hodín na to, aby sa rozhodli, či chcú alebo nechcú zrušiť odoslanie správy v súkromnom alebo skupinovom chate.

Možno, že ste o tom ani nevedeli, no predtým bol tento limit stanovený na jednu hodinu osem minút a 16 sekúnd. Ak chcete odstrániť správu odoslanú v aplikácii WhatsApp, stačí na ňu kliknúť, podržať ju zopár sekúnd a potom vybrať tlačidlo „Odstrániť“.

Apple ide proti prúdu 

Je zaujímavé, že zatiaľ čo WhatsApp predlžuje čas, ktorý majú používatelia na vymazanie správy, Apple ide v prípade svojej služby iMessage úplne opačným smerom. V prvých beta verziách operačného systému iOS 16 bol limit vymazávania správ nastavený na 15 minút. V novších betách ho však Apple okresalo len na 2 minúty.

Prečítajte si tiež  iMessage na Androide? Apple naznačuje, že áno. Dôvodom je zrejme Európska Únia

Zavedenie novej funkcie sa spája aj s vlnou kontroverzie, pretože niektorí používatelia veria, že možnosti úpravy a zrušenia odosielania správ sa dajú využívať na nekalé účely. Aj to je jeden z dôvodov, prečo spoločnosť Apple pridala do služby iMessage aj zobrazenie histórie zmien upravených správ.

Dajte nám vedieť do komentára, či sa vám nová možnosť v aplikácii WhatsApp páči alebo nie. Určite má svoje pozitíva, no nájdu sa aj objektívne negatíva. Otázne teda zostáva, aké má používateľ preferencie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -