Pokiaľ si myslíte, že niektoré spoločnosti to už s rozlíšením preháňajú, v Číne urobili extrém. Xiaomi Mi CC9 Pro bude mať fotoaparát s rozlíšením 108 Mpx. Nie nepomýlili sme sa. Podobné rozlíšenie v dnešnej dobe neposkytujú ani profesionálne fotoaparáty.

Xiaomi Mi CC9 Pro bude mať fotoaparát s rozlíšením 108 Mpx

Čínska spoločnosť Xiaomi sa rozhodla, že hranice prekoná so svojim ďalším smartfónom. Len prednedávnom sme vám priniesli článok o zariadení Xiaomi Mi Alpha, ktorý priniesol displej skoro na celej svojej ploche. Okrem iného ponúka aj fotoaparát s rozlíšením 108 Mpx či cenovku na úrovni 2500€. Tým prekonáva aj to najdrahšie, čo si momentálne môžeme zakúpiť na poli smartfónov. O čosi dostupnejším modelom s rovnakým čipom môže byť ale zariadenie s názvom Mi CC9 Pro , ktoré firma plánuje predstaviť už onedlho, 5. novembra.

O kvalite jeho fotografii zatiaľ veľa nevieme. Vyjadrenie necháme skôr na odborníkov. Na druhú stranu sme ale presvedčení, že práve “megapixely” nie sú kľúčovým parametrom pre to aby bola fotografia čo najkvalitnejšia.

Inými slovami máme názor taký, že Xiaomi chce 108 Mpx čip využiť skôr na marketingové účely a robí to veľmi dobre. Pokiaľ by tento fotoaparát nemal (ktorý len tak mimochodom pochádza od Samsungu) pravdepodobne by nebol až taký zaujímavý a my by sme o ňom ani len neinformovali. Svojou kontroverznosťou ale zaujal a vytvoril v podstate výzvu pre konkurenčné spoločnosti. Otázne ale ostáva, či sa na túto výzvu niekto reálne chytí.

- Reklama -

Technické špecifikácie

Ak vás toto zariadenie zaujalo, prezradíme vám ešte viac. V prvom rade napríklad to, že na jeho ovládanie budeme používať 6,5″ Full HD+ AMOLED displej s rozlíšením 1080 x 2340 px a 403 ppi. Jeho súčasťou z prednej strany bude aj 32 Mpx selfie kamery.

Tá sa bude nachádzať vo výreze. Čo sa týka výkonu, tak pod “kapotou” nájdeme špičkový procesor Qualcomm Snapdragon 730. Operačná pamäť RAM bude na úrovni až 8GB (len pre predstavu, Phone 11 Pro má 4GB). Medzi zaujímavosti patrí napríklad fakt, že toto zariadenie bude podporovať extrémne rýchle nabíjanie až 27W. Bezdrôtové nabíjanie by mohlo podporovať až 20W.

Tak čo zaujala vás táto čínska novinka?

Xiaomi Mi CC9 Pro bude mať fotoaparát s rozlíšením 108 Mpx
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here