Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Xiaomi sa z času na čas opičí po spoločnosti Apple. Ináč to nebolo ani tentokrát, keď čínska firma predstavila svoj nový Xiaomi Pad 5 Pro s 12,4″ displejom, ktorý má rozlíšenie 2560 x 1600 px (2,5K), 8-bitovú hĺbku farieb a 120 Hz obnovovaciu frekvenciu. Pokiaľ sa pozriete na dizajn zariadenia, hneď vám bude jasné, odkiaľ výrobca čerpal inšpiráciu.

Spoločnosť Xiaomi svoj vlastný „iPad Pro“ vybavila obrovským 10 000 mAh akumulátor, vďaka čomu by mal vydržať viac ako dva dni aktívneho používania na jedno nabitie. Aby toho nebolo málo, tablet podporuje aj rýchle, až 67 W nabíjanie, s ktorým vie biť batéria plná už za 68 minút.

Nemá najvyšší výkon 

procesor Snapdragon 870
Zdroj: Qualcomm

V tenkom, len 6,66 mm tele sa nachádza aj výkonný 50 Mpx fotoaparát s 2 Mpx hĺbkovým snímačom a 20 Mpx prednou kamerou. O výkon sa stará procesor Qualcomm Snapdragon 870, ktorý je svojimi schopnosťami umiestnený medzi čipmi Snapdragonom 865 a Snapdragonom 888.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

To nám naznačuje, že nemusí byť taký rýchly ako niektoré konkurenčné riešenia. Nový tablet tiež podporuje technológiu USB 3.2 Gen 1 a k dispozícii je aj DisplayPort, ktorý vám ho možní pripojiť k monitoru.

Vo vnútri zariadenia pracuje posledný operačný systém Android 12, ktorého zastúpenie na trhu je v súčasnosti pomerne slabé. Xiaomi Pad 5 Pro sa spolieha na rozhranie MIUI 13 a podporuje klávesnicu a stylus plnej veľkosti.

Xiaomi Pad 5 Pro je pomerne dostupný tablet 

Xiaomi Pad 5 Pro
Zdroj: Xiaomi

Čo sa týka ceny a pamäte, základný model bude k dispozícii so 6 GB RAM LPDDR5 a 128 GB úložným priestorom UFS 3.1. Čínski zákazníci zaň zaplatia približne 430,00 EUR. Ak si však zvolia väčšiu 8 GB RAM a 256 GB pamäť, pripraviť si musia cca 505,00 EUR.

Prečítajte si tiež  Prečo chce Apple získať váš starý iPhone pri predaji toho nového? Dôvodov je viac

Najvyššia konfigurácia, ktorá počíta s 12 GB RAM a 256 GB úložiskom bude stáť približne 606,00 EUR, pričom vo všetkých prípadoch pôjde len o Wi-Fi verzie. Prevedenie Cellular žiaľ nebude k dispozícii.

Najväčší problém však spočíva v tom, že aj keď tento tablet vyzerá ako zaujímavý konkurent pre iPad Pro alebo iPad Air, v skutočnosti sa vôbec nemusí dostať na medzinárodné trhy.

ipad air Apple iphone 7
Zdroj: Unsplash / Sanjeev Mohindra

Inými slovami, v súčasnosti nevieme povedať, či sa bude niekedy predávať aj na Slovensku, hoci by sa určite mohol. Nešlo by totiž len o konkurenta pre Apple ale aj pre Samsung a jeho úspešný Galaxy Tab S8 Ultra. Čo si o tom myslíte vy?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -