iOS 14 priniesol viacero užitočných funkcií, na ktoré sme sa tešili. Jednou z nich je aj obraz v obraze, ktorý žiaľ nepodporuje aplikácia YouTube (bez prémiového účtu) . Možnosť sa nedávno zablokovala aj pre webovú verziu platformy. Teraz sa to zase mení.

YouTube (web) podporuje obraz v obraze na iPhone

Dnes v noci začala internetová stránka YouTube umožňovať zariadeniam s iOS 14 používať funkciu „obraz v obraze“. Je to trochu zvláštne, pretože to iba pár dní dozadu sama zakázala. Obmedzenie sa netýkalo predplatiteľov YouTube Premium.

Aj keď je to dobrá správa pre všetkých, netreba sa veľmi tešiť. Funkcia stále nepodporuje aplikáciu YouTube, čo značne komplikuje používanie. Kompetentní tu evidentne našli priestor, ako získať väčšie množstvo platiacich používateľov. Odomknutia sa v budúcnosti nedočkáme.

Obraz v obraze (cez Safari) momentálne beží aj nám v redakcií. Na iPhone 11 Pro máme nainštalovaný operačný systém iOS 14.0.1. V súčasnosti žiaľ nie je celkom isté, či to tak ostane.

Niektorí beta testeri iOS 14.2 sa vyjadrili, že u nich obraz v obraze nie je podporovaný. Pokiaľ patríte medzi nich, skúste nám dať v komentároch feedback, ako je to naozaj. Túto beta verziu netestujeme.

Náš pohľad na vec

Aj keď je to dobrá správa, stále nemáme záruku, že picture-in-picture bude fungovať aj po vydaní ďalšieho updatu pre naše iPhony (iOS 14.2 ). S akýmikoľvek pozitívnymi závermi sme preto opatrní.

Je nám jasné, čo chce YouTube týmto spôsobom docieliť. Otázne ale ostáva, či si tým sám neubližuje. Niektorí ľudia už na službu zanevreli alebo ju používajú (na iPhone) podstatne menej než predtým. Ako je to u vás?

zdroj

Prečítajte si tiež  Do YouTube sa vracajú nadávky. Autori budú mať väčšiu voľnosť pri vulgarizmoch
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.