Pokiaľ ste fanúšikmi tabletov, máme pre vás skvelé správy. Najlacnejší iPad s 10,2″ displejom prejde v roku 2022 výraznou obmenou, ktorá sa nebude týkať iba dizajnu ale aj výkonu či podporovaného pripojenia. Jeho uvedenie na trh má prebehnúť už na jeseň.

iPad 10. generácie (2022)

ipad air Apple
Zdroj: Unsplash / Sanjeev Mohindra

Portál 9to5mac zverejnil prvé informácie, ktoré sa mu podarilo získať ohľadom desiatej generácie základného iPadu. Nový, „študentský“ model“ by mal už o pár mesiacov získať špičkový 5 nm procesor A14 Bionic, ktorý debutoval v roku 2020 v iPade Air 4. generácie.

Prečítajte si tiež  Toto je 7 problémov, ktorými trpia AirPods a môžete sa s nimi stretnúť aj vy

Novinka by vďaka nemu mohla ponúknuť až o 30 % vyšší výkon v porovnaní so súčasnou verziou, ktorá sa spolieha na starší 7 nm+ čip A13 Bionic. Aby toho nebolo málo, modernejšia technológia zabezpečí aj vyšší grafický výkon a samozrejme nižšiu spotrebu energie.

Očakáva sa, že obrazovka nového modelu bude mať Retina displej s rovnakým rozlíšením ako iPad Air 5, a teda 2360 × 1640 pixelov. Jeho uhlopriečka sa môže zväčšiť z 10,2 palca na 10,5 alebo dokonca 10,9 palca. To už by bolo určite zaujímavé.

Ďalšie zásadné technické a dizajnové vylepšenia 

Aby toho nebolo málo, novinka by mala po novom podporovať 5G pripojenie, ktorým disponujú všetky jej drahšie verzie. Rovnako tak by sa mala spoliehať na USB-C pripojenie, ktoré nahradí zastaralý Lightning.

Čo je však ešte dôležitejšie, tablet už zrejme nebude disponovať pôvodným dizajnom s hrubými rámčekmi vo vrchnej a spodnej časti obrazovky ale nahradí ho riešenie s plochými hranami, na ktoré sme zvyknutí z iPadu mini 6, iPadu Air 5 či posledných generácií iPadov Pro.

Prečítajte si tiež  Spoločnosť Samsung sťahuje trhový podiel Apple Watch. Pozrite sa o koľko

Pokiaľ sa toto všetko stane realitou, predpokladať môžeme aj mierne zvýšenie ceny. Tá dnes v prípade základnej 64 GB verzie štartuje na Slovenskom trhu od 379,00 €, zatiaľ čo drahší iPad Air s rovnakým úložiskom kúpite za 679,00 €. Cena by sa teda mohla zvýšiť pokojne o 50 – 100 €, aby bol tento tablet stále zaujímavý. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.