Spoločnosť Apple predstavuje rok čo rok novú generáciu najlacnejšieho tabletu, ktorý je vhodný pre študentov alebo menej náročných používateľov. Najnovšia správa hovorí, že iPad 10.2″ dostane v roku 2022 zaujímavé novinky, vďaka ktorým by mohol byť vcelku atraktívny. Prepracovaný dizajn ale nečakajte.

Ako dnes uviedol veľmi populárny leaker Dylandkt, inžinieri v Apple zostanú verní aktuálnej platforme, pričom však značne pozmenia hardvér. V podstate je to recept, ktorý používajú pri základnom iPade už niekoľko rokov a vzhľadom na jeho predaje z dlhodobého hľadiska funguje.

V súčasnej deviatej generácii tohto zariadenia nájdeme procesor A13 Bionic, ktorý je už síce staršieho dáta a predstavený bol ešte v iPhone 11, no aj dnes dokáže ponúknuť slušnú porciu výkonu a samozrejme výbornú energetickú úspornosť.

Prečítajte si tiež  Apple omylom potvrdilo, že už čoskoro predstaví úplne nový iPhone a iPad!

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

iPad 10.2″ dostane v roku 2022 obľúbený procesor z iPhonu 11

Apple

To sa ale čoskoro zmení, pretože základný iPad 10.2″ dostane v roku 2022 do vienka modernejší procesor A14 Bionic, ktorý je vyrobený za pomoci 5nm technológie. Ide o čip z iPhonu 12, ktorý bol donedávna najvýkonnejším mobilným procesorom na svete. Predbehol ho až čip A15 Bionic z novšieho iPhonu 13…

Aby toho nebolo málo, základný iPad by mal tiež dostať výkonné Wi-Fi 6 a leaker dokonca hovorí aj o prítomnosti 5G siete. No a hoci sa vám to môže zdať na prvý pohľad ako nepravdepodobné, netreba zabúdať, že Apple rýchlejšie pripojenie začína považovať za štandard a už o pár mesiacov ním bude disponovať napríklad aj iPhone SE 3. generácie či iPad Air 5. generácie. Obe zariadenia sa predstavia niekedy na jar.

Prečítajte si tiež  Nový iPad Pro môže dostať obrovské logo. Bude to mať svoj funkčný dôvod!

Zakomponovať teda 5G do základného iPadu 10.2″ v roku 2022 by dávalo svoj logický zmysel a my veríme, že Apple sa presne touto cestou vyberie. Na trhu tak bude mať dostupné zariadenie s trochu starším dizajnom no za to veľmi výkonným a rokmi osvedčeným hardvérom. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o príchode tohto tabletu myslíte vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJappleinsider
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.