Podľa najnovšej správy od Counterpoint Research si spoločnosť Apple udržala dominantný trhový podiel v dodávkach inteligentných hodiniek aj v treťom štvrťroku 2021. Napriek tomu však v Cupertine pocítili mierny pokles tržieb na úkor výrazných ziskov juhokórejského Samsungu.

Celosvetové dodávky v tejto oblasti sa v porovnaní s rovnakým obdobím v roku 2020 celosvetovo zvýšili o 16 %. Dodávky Apple Watch však klesli o 10 %, čo však mohlo byť spôsobené tým, že model Series 7 sa kvôli oneskoreniu dostáva ku svojim majiteľom neskôr než zvyčajne.

Predaje sa tak presunuli do štvrtého štvrťroka, ktorého výsledky budeme poznať až niekedy v januári alebo februári 2022.

Instagram BannerZákazníci sa tiež v treťom štvrťroku 2021 mohli zdráhať nakupovať Apple Watch SE a Apple Watch Series 6 v očakávaní, že nové modely prídu čoskoro, čo ďalej potláčalo dodávky spoločnosti Apple.

Samsung potichu rástol 

Spoločnosť Samsung medzitým zaznamenala doteraz najvyšší počet štvrťročných dodávok inteligentných hodiniek a získala späť pozíciu druhého najväčšieho výrobcu inteligentných hodiniek po spoločnosti Huawei.

Za výrazný záujem zo strany zákazníkov vďačí Samsung uvedeniu modelovej rady Galaxy Watch 4, rozširujúcemu sa ekosystému Wear OS, širšej ponuke modelov a dobrým funkciám.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 8 prídu s drobnou dizajnovou zmenou. Zrejme si ju ale ani nevšimnete

Wear OS dosiahol pomerne vysoké čísla aj z hľadiska trhového podielu v rámci operačného systému (cca 17 %). Na druhej strane watchOS naďalej klesá, s aktuálnym podielom len cca 22 %, čo predstavuje postupný pokles od vrcholného trhového podielu na hranici 40 %, ktorý dosiahol v štvrtom štvrťroku 2020.

Uvidíme, ako situáciu na trhu ovplyvní vianočné obdobie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -