Aj keď môžeme operačný systém iOS 16 používať už niekoľko týždňov a iPadOS 16 niekoľko dní, pravda je taká, že tieto systémy stále neobsahujú všetky funkcie, ktoré nám spoločnosť Apple sľúbila na WWDC 2022.

Niektoré inovácie sa skrátka vyvíjajú pomalšie a na to aby fungovali potrebujú viac času. Pozreli sme sa na to, čo v systémoch pre iPhone a iPad ešte chýba a vytvorili zoznam funkcií, ktorých by sme sa mali dočkať najneskôr do konca tohto roka. Je ich najmenej päť.

1. Podpora externého displeja pre iPad (Stage Manager) 

Stage Manager iPadOS 16
Zdroj: Apple

Jedna z funkcií, ktorá by sa mala ešte objaviť do konca roka, je podpora externého displeja pre jablkové tablety. Táto novinka je súčasťou prepracovaného multitaskingu / Stage Managera a bude ju možné využívať na vybraných modeloch iPadu.

Zatiaľ čo samotný Stage Manager je už k dispozícii v systéme iPadOS 16.1, podpora externého displeja zatiaľ nefunguje. Spoločnosť Apple túto novinku odložila na neskôr v tomto roku, no zatiaľ bližšie nešpecifikovala, kedy presne ju vydá pre verejnosť. Musíme si teda počkať.

2. Spoločné hranie hier cez SharePlay

Apple SharePlay
Zdroj: Apple

Používatelia budú môcť do konca tohto roka používať aj SharePlay na hranie hier s priateľmi a rodinou prostredníctvom služby FaceTime.

Celé to bude fungovať v hrách s integráciou Game Center a podporou pre viacerých hráčov. V iOS 16 a iPadOS 16 už spoločnosť Apple rozšírila funkciu SharePlay tak, aby bola integrovaná do aplikácií, ako sú Správy. Pre hry to ale zatiaľ neplatí.

3. Aplikácia Freeform

Aplikácia Freeform pre iPhone, Mac a iPad
Zdroj: Apple

Nová aplikácia Freeform, ktorá bude k dispozícii neskôr v tomto roku je zameraná na zvýšenie produktivity. Tímy v nej môžu jednoducho spolupracovať na jednom mieste pomocou poznámok, zdieľaných súborov, webových odkazov, výkresov, dokumentov, fotografií, videí a tak ďalej. Freeform bude k dispozícii pre iOS, iPadOS a macOS.

4. Tiesňové SOS volania cez satelit 

iPhone 14 satelitné pripojenie
Zdroj: Apple

Používatelia iPhonu 14 a iPhonu 14 Pro budú môcť posielať núdzové SOS správy cez satelit. Služba SOS v núdzi prostredníctvom satelitu bude spočiatku dostupná len v USA a Kanade a na prvé dva roky bude pre používateľov bezplatná. Ceny, ktoré budú platiť po prvých dvoch rokoch používania zatiaľ zverejnené neboli.

5. Príchod Apple Music Classical

Aplikácia Apple Music na iPhone, ktorý je položený na stole vedľa kvetináča a strieborného MacBooku Air
Zdroj: Unsplash / Giorgio Trovato

V auguste 2021 spoločnosť Apple odkúpila streamovaciu službu Primephonic, ktorá sa špecializovala na klasickú hudbu. V oficiálnom oznámení spoločnosť Apple uviedla, že v roku 2022 vydá aplikáciu Apple Music špeciálne navrhnutú a prispôsobenú pre počúvanie tohto žánru.

Prečítajte si tiež  Na jeseň nás čaká viacero Apple eventov! Vieme kedy uvidíme nový MacBook Pro 14" a 16"

Keďže do konca roka zostáva už len niekoľko mesiacov a spoločnosť Apple aplikáciu ešte nevydala, očakáva sa, že príde čoskoro. Potvrdzuje to aj kód systému iOS 16, v ktorom sa našli stopy o prítomnosti Apple Music Classical.

Na ktorú z týchto noviniek sa najviac tešíte vy? Napíšte nám do komentára.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here