Mobilný operátor Telekom prekvapil všetkých svojich zákazníkov. Dnes na miesto predstavovania nových paušálov ukázal svoj vlastný hardvérový produkt, ktorým je dostupný smartfón s podporou 5G siete.

Novinka nesie názov T Phone / T Phone Pro a dostupná bude na Slovensku už od piateho októbra. Ak vás teda nezaujal predražený iPhone 14, kúpiť si môžete tento nový Android, ktorý pochádza exkluzívne od operátora.

- Reklama -

Ako ste už asi pochopili, novinka príde v dvoch odlišných verziách, ktoré sa budú líšiť hardvérom. Zatiaľ čo T Phone bude určený pre menej náročných spotrebiteľov, T Phone Pro prinesie oveľa profesionálnejšie funkcie.

T Phone a jeho špecifikácie 

Telekom zachytil stúpajúci dopyt po zariadeniach s väčším displejom a preto svoj základný T Phone vybavil 6,52″ obrazovkou s HD+ rozlíšením, na ktorom si pohodlne zahráte hry, ale aj pozriete filmy či videá. O výkon sa stará procesor MediaTek Dimensity 700 s podporou 5G siete, ktorému sekundujú 4 GB operačnej pamäte RAM. Základné úložisko zariadenia má k dispozícii 64 GB pamäte, no môžete si ho rozšíriť až na 2 TB prostredníctvom Micro SD karty.

Skvelou správou je aj použitie obrovského akumulátora s kapacitou až 4 500 mAh. To je viac, ako má najnovší iPhone 14 Pro Max. Batéria sa navyše bude dobíjať univerzálnym USB-C konektorom.

Lacnejšia verzia nemá k dispozícii NFC a o konektivitu sa stará technológia USB 5.1. Tešiť sa však môžete na klasický 3,5 mm jack, či zvýšenú odolnosť voči vode vďaka norme IPS / IPX2.

Ak vás zaujíma, aký má smartfón od Telekomu fotoaparát, v tomto smere výrobca sľubuje slušnú optiku. V prvom rade to je 50 Mpx hlavný objektív, ktorý dopĺňa 2 Mpx hĺbka a 2 Mpx Makro. Telefón je vybavený aj LED zadnou diódou a videá zvládne natáčať v 2K rozlíšení pri 30 fps. Predná kamera potom ponúka rozlíšenie 5 Mpx.

Nakoniec treba doplniť, že T Phone aj T Phone Pro bude používať Android 12 s nadstavbou OS Upgrade MR. Jeho rozmery sú: výška – 166,6 mm, šírka – 76,42 mm a hrúbka 8,76 mm.

T Phone Pro a jeho špecifikácie 

Ak vám základné špecifikácie zariadenia T Phone nebudú vyhovovať, k dispozícii bude aj drahšia verzia T Phone Pro, ktorá dostane väčší 6,82″ displej s HD+ rozlíšením. Rovnako tak bude vhodný na hry či sledovanie filmov alebo seriálov. Zariadenie dostane rovnaký procesor MediaTek Dimensity 700 s podporou 5G siete, no sekundovať mu bude „až“ 6 GB operačnej pamäte RAM. Základom je potom aj 128 GB úložisko, ktoré je možné rozšíriť až na 2 TB prostredníctvom Micro SD karty.

Akumulátor v zariadení bude vďaka väčším rozmerom ponúkať až 5 000 mAh, pričom okrem konektivity skrz USB-C sa majitelia môžu tešiť aj na bezdrôtové Qi nabíjanie. Dobrou správou je tiež prítomnosť NFC či autentifikácia za pomoci skenovania odtlačkov prstov a tváre.

T Phone Pro
Zdroj: Telekom

Vodeodolnosť je v prípade verzie Pro rovnaká, ako pri základnom modeli a platí to aj o mnohých ďalších špecifikáciách. V čom sa však zariadenia navzájom líšia sú fotoaparáty, pričom drahšia verzia bude mať k dispozícii až štyri šošovky. Hlavný objektív dostane 50 Mpx a dopĺňať ho bude 5 Mpx ultraširokouhlý objektív, 2 Mpx hĺbka a 2 Mpx Makro. Predný fotoaparát dostane rozlíšenie až 16 Mpx.

Čo sa týka rozmerov, T Phone Pro bude o málo väčší. Zákazníci sa musia pripraviť na nasledovné rozmery: výška – 173,92 mm, šírka – 77,8 mm a hrúbka 8,99 mm.

Koľko bude stáť T Phone a T Phone Pro? 

T Phone / T Phone Pro
Zdroj: Telekom

Nový telefón si budete môcť v Telekome objednať ku paušálu so zľavou, no zakúpiť sa bude dať aj za plnú cenu. Zatiaľ čo v prípade rôznych balíkov štartuje jeho cena už na úrovni 1 €, ak si ho chcete kúpiť v samostatnom predaji (napríklad s Predplatenkou), za T Phone zaplatíte 199 € a za T Phone Pro 249 €. Zariadenie si budete môcť objednať od 5.10.2022.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -