Mobilný operátor Telekom prekvapil všetkých svojich zákazníkov. Dnes na miesto predstavovania nových paušálov ukázal svoj vlastný hardvérový produkt, ktorým je dostupný smartfón s podporou 5G siete.

Novinka nesie názov T Phone / T Phone Pro a dostupná bude na Slovensku už od piateho októbra. Ak vás teda nezaujal predražený iPhone 14, kúpiť si môžete tento nový Android, ktorý pochádza exkluzívne od operátora.

Ako ste už asi pochopili, novinka príde v dvoch odlišných verziách, ktoré sa budú líšiť hardvérom. Zatiaľ čo T Phone bude určený pre menej náročných spotrebiteľov, T Phone Pro prinesie oveľa profesionálnejšie funkcie.

T Phone a jeho špecifikácie 

Telekom zachytil stúpajúci dopyt po zariadeniach s väčším displejom a preto svoj základný T Phone vybavil 6,52″ obrazovkou s HD+ rozlíšením, na ktorom si pohodlne zahráte hry, ale aj pozriete filmy či videá. O výkon sa stará procesor MediaTek Dimensity 700 s podporou 5G siete, ktorému sekundujú 4 GB operačnej pamäte RAM. Základné úložisko zariadenia má k dispozícii 64 GB pamäte, no môžete si ho rozšíriť až na 2 TB prostredníctvom Micro SD karty.

Skvelou správou je aj použitie obrovského akumulátora s kapacitou až 4 500 mAh. To je viac, ako má najnovší iPhone 14 Pro Max. Batéria sa navyše bude dobíjať univerzálnym USB-C konektorom.

Lacnejšia verzia nemá k dispozícii NFC a o konektivitu sa stará technológia USB 5.1. Tešiť sa však môžete na klasický 3,5 mm jack, či zvýšenú odolnosť voči vode vďaka norme IPS / IPX2.

Ak vás zaujíma, aký má smartfón od Telekomu fotoaparát, v tomto smere výrobca sľubuje slušnú optiku. V prvom rade to je 50 Mpx hlavný objektív, ktorý dopĺňa 2 Mpx hĺbka a 2 Mpx Makro. Telefón je vybavený aj LED zadnou diódou a videá zvládne natáčať v 2K rozlíšení pri 30 fps. Predná kamera potom ponúka rozlíšenie 5 Mpx.

Nakoniec treba doplniť, že T Phone aj T Phone Pro bude používať Android 12 s nadstavbou OS Upgrade MR. Jeho rozmery sú: výška – 166,6 mm, šírka – 76,42 mm a hrúbka 8,76 mm.

T Phone Pro a jeho špecifikácie 

Ak vám základné špecifikácie zariadenia T Phone nebudú vyhovovať, k dispozícii bude aj drahšia verzia T Phone Pro, ktorá dostane väčší 6,82″ displej s HD+ rozlíšením. Rovnako tak bude vhodný na hry či sledovanie filmov alebo seriálov. Zariadenie dostane rovnaký procesor MediaTek Dimensity 700 s podporou 5G siete, no sekundovať mu bude „až“ 6 GB operačnej pamäte RAM. Základom je potom aj 128 GB úložisko, ktoré je možné rozšíriť až na 2 TB prostredníctvom Micro SD karty.

Prečítajte si tiež  Apple začne predávať iPhony 6 v Číne 17.októbra!

Akumulátor v zariadení bude vďaka väčším rozmerom ponúkať až 5 000 mAh, pričom okrem konektivity skrz USB-C sa majitelia môžu tešiť aj na bezdrôtové Qi nabíjanie. Dobrou správou je tiež prítomnosť NFC či autentifikácia za pomoci skenovania odtlačkov prstov a tváre.

T Phone Pro
Zdroj: Telekom

Vodeodolnosť je v prípade verzie Pro rovnaká, ako pri základnom modeli a platí to aj o mnohých ďalších špecifikáciách. V čom sa však zariadenia navzájom líšia sú fotoaparáty, pričom drahšia verzia bude mať k dispozícii až štyri šošovky. Hlavný objektív dostane 50 Mpx a dopĺňať ho bude 5 Mpx ultraširokouhlý objektív, 2 Mpx hĺbka a 2 Mpx Makro. Predný fotoaparát dostane rozlíšenie až 16 Mpx.

Čo sa týka rozmerov, T Phone Pro bude o málo väčší. Zákazníci sa musia pripraviť na nasledovné rozmery: výška – 173,92 mm, šírka – 77,8 mm a hrúbka 8,99 mm.

Koľko bude stáť T Phone a T Phone Pro? 

T Phone / T Phone Pro
Zdroj: Telekom

Nový telefón si budete môcť v Telekome objednať ku paušálu so zľavou, no zakúpiť sa bude dať aj za plnú cenu. Zatiaľ čo v prípade rôznych balíkov štartuje jeho cena už na úrovni 1 €, ak si ho chcete kúpiť v samostatnom predaji (napríklad s Predplatenkou), za T Phone zaplatíte 199 € a za T Phone Pro 249 €. Zariadenie si budete môcť objednať od 5.10.2022.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -