Ako už iste viete, Apple sa v prípade nadchádzajúceho modelového radu iPhone 14 chystá poriadne zamiešať karty. Najmenšieho člena rodiny jablkových smartfónov v podobe iPhonu mini má vystriedať väčší model, ktorého názov je stále neznámy. Pôvodné odhady poukazovali na označenie iPhone 14 Max, no podľa denníka Wall Street Journal si Apple prepožičia niekdajší názov pre rozmernejšie iPhony. Bude to iPhone 14 Plus.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 by sa predsa mohol dočkať vylepšenej verzie čipu A15 Bionic

Očakáva sa, že nadchádzajúce osvieženie portfólia iPhonov bude zahŕňať názov modelu, ktorý Apple naposledy použilo v roku 2017. Model mini bude takmer určite odstránený, čo spôsobili mizerné predajné čísla. Štvoricu nových modelov tak doplní väčšia verzia základného iPhonu, ktorá podľa všetkého dostane názov 14 Plus.

Tento krok by mohol azda najviac pravdepodobný hlavne vzhľadom na fakt, že v ponuke jablkových smartfónov nevznikne zmätočné pomenovanie dvoch iPhonov s prívlastkom Max. Toto označenie by sa malo vzťahovať výhradne na prémiový iPhone 14 Pro Max.

iPhone 14 Plus
Zdroj: YouTube / zollotech

Všetko podstatné o nových iPhonoch, ale aj ostatných nových zariadeniach sa dozvieme už dnes večer, počas očakávanej konferencie Apple Far Out. Určite preto sledujte náš web, kde Vás budeme zásobovať čerstvými novinkami počas celého večera.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -