Spoločnosť Apple predstavila v roku 2022 iPhone 14 a iPhone 14 Plus, ktorý zdieľa rovnaký hardvér, ako o rok starší iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max. A hoci v oboch zariadeniach výrobca použil ten istý procesor A15 Bionic (jeho výkonnejšiu verziu), novšie generácie zariadení sú podľa portálu 9to5mac o niečo výkonnejšie. Ako je to možné?

Aj tento článok vznikol vďaka e-shopu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné kryty pre váš iPhone ale aj iné Apple produkty. Vybavenie objednávky je veľmi rýchle a platiť môžete samozrejme aj cez Apple Pay (reklama)

Na túto otázku odpovedal riaditeľ dizajnu iPhonu Richard Dinh pre The Sydney Morning Herald. Hoci Apple neurobilo žiadne zásadné zmeny na samotnom procesore, dizajn iPhonu 14 sa vo vnútri zásadným spôsobom upravil a to malo vplyv na všetko ostatné.

Aby sme to bližšie špecifikovali, hoci iPhone 14 vyzerá prakticky rovnako, ako o rok starší iPhone 13, vo vnútri je úplne iný. Výrobca v prípade nástupcu prepracoval rozloženie vnútorných komponentov, vďaka čomu dospel k využitiu centrálnej hliníkovej konštrukcie, ako ku „chrbtici zariadenia“.

Toto nové riešenie má vplyv aj na samotný výkon zariadenia, pretože prepracovaná vnútorná štruktúra a usporiadanie komponentov dokáže rozptýliť viac tepla po celom povrchu iPhonu 14. Telefón tak dokáže byť pri náročných procesoch efektívnejší, než o rok starší iPhone 13 Pro, ktorý je v rámci čipovej sady prakticky rovnaký.

Nová konštrukcia v iPhone 14 má aj iné výhody 

Oprava hardvéru iPhonu 14 prebieha už výhradne zo zadnej strany zariadenia
Zdroj: iFixit

Aby toho nebolo málo, Dinh prezradil aj niekoľko ďalších zaujímavostí o iPhone 14. Jeho prepracovaná konštrukcia pomohla docieliť zníženie hmotnosti zariadenia a taktiež je lacnejšia na výrobu. Vďaka tomu môže mať Apple vyššiu maržu. Medzi ďalšie benefity potom patrí jednoduchý servis, o čom sme viac písali tu a dlhšia výdrž batérie na jedno nabitie. 

Pokiaľ máte záujem o nový iPhone 14, teraz ho môžete získať v zľave už od 789 €. Jeho bežná cena sa pohybuje na úrovni 999 €. No a pokiaľ by vás viac zaujal väčší model, iPhone 14 Plus so 6,7″ displejom a prakticky rovnakým hardvérom kúpite od 939 € namiesto 1 149 €. Loopi Banner silicone case

Reklama

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Babka vs. horská dráha v rozšírenej realite. Pozrite sa čo sa dialo!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -