Pandémia koronavírusu sa dotkla každého jedného z nás. Výnimkou nie sú ani zamestnanci spoločnosti Apple, ktorí museli počas zdravotnej krízy chodiť do práce. No a pretože boli vystavení potencionálnemu riziku nákazy, technologický gigant im vyplatí bonus.

Týkať sa to bude tých ľudí, ktorí boli do firmy prijatí pred 31. marcom 2021. Finančný príspevok bude jednorazový a vyšplhá sa do výšky 1 000 $. Ak sa zamestnanec dostal do firmy od 1. apríla 2021, prilepší si „len“ o 500 $ a sezónny „letný“ pracovníci o 200 $.

Apple už medzičasom konkretizovalo, že bonusy sa budú týkať rovnako tých, ktorí pracujú v maloobchode ako aj tých, ktorí sa zaoberajú online predajom či zákazníckou podporou Apple Care.

Apple nevypláca bonusy príliš často 

7 zaujímavých faktov o Apple Parku, ktoré si nevedel titulka - svetapple.sk

Táto situácia zďaleka nie je bežná, pretože Apple nezvykne poskytovať podobné finančné bonusy bežným pracovníkom. Naposledy sa to stalo ešte v roku 2018, keď väčšina zamestnancov získala 2 500 $ po zavádzaní nových amerických daňových zákonov.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si myslíte o tomto kroku vy. Považujete ho zo strany spoločnosti Apple za správny? Tešíme sa na všetky vaše reakcie.
Prečítajte si tiež  Apple vydalo novú verejnú beta verziu macOS Monterey 12.1
Môže ťa zaujímať
- Reklama -