Apple cez víkend informovalo o konaní „special eventu“, ktorý bol zameraný na predstavenie Spatial Audio. Nakoniec sa ukázalo, že jeho hlavnou náplňou je diskusia medzi Zaneom Lowe z Applu a hudobnými producentmi No I.D., Sylviou Massy a Mannym Marroquin.

Apple Music Event si môžete pozrieť v aplikácii Apple Music alebo na YouTube (odkaz nájdete nižšie). Jeho hlavnou témou je zaujímavý rozhovor o vývoji hudby a zvukových vylepšeniach pre hudobných fanúšikov.

Aktuálne si môžete vypočuť tisíce skladieb v Spatial Audio 

Spatial Audio a Lossless Audio pre Apple Music sa používateľom začali sprístupňovať po pondelkovej konferencii a sú dostupné na zariadeniach Phone, iPad a Mac.

Zvukové vylepšenia však nie sú k dispozícii pre všetky skladby, nakoľko ich umelci musia nahrať v Dolby Atmos. Dnes sú ale k dispozícii tisíce skladieb, ktoré Spatial Audio podporujú a iOS 15 sa ho navyše snaží napodobniť cez špeciálnu funkciu Spatiliaze Audio.

Pre tých, ktorí nevedia čo Spatial Audio znamená, ide o trojrozmerný zvukový formát, ktorý je navrhnutý tak, že hudobník má počas tvorenia skladby možnosť zvoliť, odkiaľ budú znieť hudobné nástroje. Na základe tohto nastavenia vzniká pocit, že zvuk vychádza z viacerých miest okolo vás.

Spoločnosť Apple prirovnala Spatial Audio ku sledovaniu televízie vo vysokom rozlíšení.

Prečítajte si tiež  Apple omylom vydalo iOS 17 pre bežných používateľov. Týka sa to aj vás?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here