Apple cez víkend informovalo o konaní „special eventu“, ktorý bol zameraný na predstavenie Spatial Audio. Nakoniec sa ukázalo, že jeho hlavnou náplňou je diskusia medzi Zaneom Lowe z Applu a hudobnými producentmi No I.D., Sylviou Massy a Mannym Marroquin.

Apple Music Event si môžete pozrieť v aplikácii Apple Music alebo na YouTube (odkaz nájdete nižšie). Jeho hlavnou témou je zaujímavý rozhovor o vývoji hudby a zvukových vylepšeniach pre hudobných fanúšikov.

- Reklama -

Aktuálne si môžete vypočuť tisíce skladieb v Spatial Audio 

Spatial Audio a Lossless Audio pre Apple Music sa používateľom začali sprístupňovať po pondelkovej konferencii a sú dostupné na zariadeniach Phone, iPad a Mac.

Zvukové vylepšenia však nie sú k dispozícii pre všetky skladby, nakoľko ich umelci musia nahrať v Dolby Atmos. Dnes sú ale k dispozícii tisíce skladieb, ktoré Spatial Audio podporujú a iOS 15 sa ho navyše snaží napodobniť cez špeciálnu funkciu Spatiliaze Audio.

Pre tých, ktorí nevedia čo Spatial Audio znamená, ide o trojrozmerný zvukový formát, ktorý je navrhnutý tak, že hudobník má počas tvorenia skladby možnosť zvoliť, odkiaľ budú znieť hudobné nástroje. Na základe tohto nastavenia vzniká pocit, že zvuk vychádza z viacerých miest okolo vás.

Spoločnosť Apple prirovnala Spatial Audio ku sledovaniu televízie vo vysokom rozlíšení.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.