Apple Watch Hermès patria medzi najdrahšie hodinky od cupertinského giganta. A hoci nestoja 40 000 $ (cca 37 000 €), pokiaľ ich stratíte, bez problémov môžete prísť o obdobnú čiastku. Na vlastnej koži sa o tom presvedčila žena, ktorá navštívila Disney World v Orlande. Na tento výlet bude ešte dlho spomínať.

Počas jazdy na dráhe The Seas Nemo & Friends“ si poškodená upravovala svoje hodinky, keď sa jej nešťastne zošmykli z ruky. Nakoľko však bola jazda pomalá, manžel pohotovo vyskočil von z kabíny so snahou o ich zdvihnutie. Úspešný však nebol.

Prečítajte si tiež  Prečo sú Apple Watch Hermes také drahé? Odpoveď je jednoduchá

Zamestnanec zábavného parku totiž v tom čase z bezpečnostných dôvodov zastavil celú dráhu, manžela poslal späť do kabíny a uistil ho, že relatívne drahé hodinky pošlú späť do hotela. Pár si s tým teda nerobil ťažku hlavu a užíval si zábavu v Disney Worlde s vedomím, že bude všetko v poriadku. Potom ale začala dráma.

Ako dopĺňa správa od 9to5mac, žena mala ku hodinkám pripojených niekoľko kreditných kariet, vrátane American Express s neobmedzenou výškou výberu a platby. Keď sa neskôr vrátila do hotela, zamestnanci jej povedali, že žiadne Apple Watch Hermès nemajú. Niekto ich však ale nanešťastie mal…

Strata drahých Apple Watch Hermès bola najmenší problém 

A aj keď strata drahých hodiniek zabolí, v tomto prípade to bolo oveľa horšie. Žena si totiž našla na svojom iPhone sériu upozornení na neznáme transakcie od Amex. Podľa jej vlastných slov prišla o približne 40 000 dolárov, čo je v prepočte zhruba 37 000 €.

Prečítajte si tiež  Takto vyzerá unboxing Apple Watch Series 7 Hermes za 1 859,00 €

Po tomto zistení si samozrejme deaktivovala všetky kreditné karty v Apple Pay, aby ju podvodníci nepripravili o ďalšie peniaze. Predošlým transakciám ale nedokázala nijako zabrániť.

Celý prípad má momentálne v rukách polícia. Média ale uvádzajú, že vyšetrovatelia nevedia, kto s Apple Watch narábal a ani to, čo si za ne kúpil. Snáď sa teda všetko podarí vyriešiť, nakoľko sa predpokladá, že aj v Disney Worlde je množstvo bezpečnostných kamier.

Ponaučenie 

No a čo z tohto smutného príbehu vyplýva? Aj keď Apple Watch nepovažujete za tak dôležité zariadenie ako iPhone, nemali by ste zanedbávať bezpečnosť. Nepoužívať bezpečnostný kód je nezodpovedné, no rovnako je dôležité, aby bola ochrana čo najvyššia. Vyberte si preto číslice, ktoré sú unikátne a nedajú sa ľahko prelomiť.

Pravdepodobne bol práve toto dôvod, pre ktorý prišla žena o bezmála 37 000 €. Zatiaľ vôbec nie je isté, či svoje peniaze ešte niekdy uvidí. Šikovní zlodeji sú totiž natoľko sofistikovaní, že presne vedia, ako sa vyhnúť vyšetrovateľom. Napriek tomu ale polícii držíme palce.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5Mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.