Spoločnosť Adobe opäť rozširuje schopnosti svojich aplikácii pre tablety. Najnovšie vo svojej tlačovej správe oznámila, že aplikácia Photoshop, ktorú si môžete stiahnuť z internetového obchodu App Store pre iPadOS prejde dôležitou zmenou.

Ak patríte medzi profesionálnych fotografov, mali by ste vedieť, že váš iPad zvládne už čoskoro podporovať aj Adobe Camera RAW. Vďaka tomu budete môcť importovať, otvárať a upravovať súbory RAW prakticky kdekoľvek a kedykoľvek.

Firma si ku všetkému pripravila aj krátke demonštračné video, ktoré sa objavilo vo videoknižnici YouTube. Žiaľ, kompetentní zatiaľ neprezradili, kedy bude Adobe Camera RAW pre iPad dostupná. Zrejme je to ale otázka len niekoľkých dní alebo týždňov.

Čo zatiaľ vieme? 

Adobe PhotoshopVývojári uvádzajú, že podpora formátu RAW bude fungovať s rôznymi typmi súborov od DNG po Apple ProRAW. Práve s tým prišiel poprvýkrát iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max minulý rok a mnohí fotografi ho používajú na dennej báze.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 (60 Hz) vs iPhone 13 Pro (120 Hz) - Rozdiel vo výdrži batérie vás šokuje!

Na záver sa hodí doplniť, že fotografie vo formáte RAW bude možné upravovať úplne rovnakým spôsobom, ako akýkoľvek iný obrázok, ktorý do aplikácie Photoshop importujete.

Kreatívci sa ale môžu rozhodnúť upraviť ďalšie aspekty fotografie ako napríklad expozíciu či šum a taktiež využiť rôzne pokročilé nástroje pre úpravy.

Dajte nám vedieť do komentára, či využijete možnosť upravovať RAW fotografie na iPade alebo vám príde zbytočná. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.