Spoločnosť Apple je preslávená svojim bezproblémovým softvérom. Ako sa ale ukazuje, ani ten nie je zďaleka dokonalý a občas trpí chybami, ktoré sa objavujú aj v tých najzákladnejších funkciách, respektíve aplikáciách.

V uplynulých dňoch a hodinách sa na internete viackrát rozoberalo, že spoločnosti Apple nefunguje správne aplikácia Počasie na iPhone. Ide o problém, ktorý pociťujú používatelia globálne a prakticky celý deň sa s nim stretávame aj my v redakcii.

Chyba aplikácie počasie sa prejavuje viacerými spôsobmi. V našom prípade nám apka a ani widget na domovskej obrazovke nechce ukázať oficiálne dáta ku danému mestu no občas sa stane, že náhodne nabehnú.

V drvivej väčšine prípadoch sú ale informácie nevyplnené, ako keby zariadenie nebolo pripojené k internetu. S tým však problém nemáme, nakoľko sme to testovali ako na Wi-Fi tak aj na 5G (viď obrázok nižšie).

aplikácia počasie chyba
SvetApple

V zahraničí sa však objavili prípady, v rámci ktorých iPhone síce ukazoval počasie, no to zďaleka nebolo aktuálne. Problémy sa teda môžu prejavovať rôzne.

Apple problémy s aplikáciou Počasie oficiálne potvrdilo  

Na to aby sme zistili, že chybou netrpíme len my v redakcii, rozhodli sme sa navštíviť oficiálnu internetovú stránku spoločnosti Apple „System Status“, ktorá slúži na kontrolu podobných problémov.

Akonáhle ma nejaká služba alebo aplikácia výpadok, prípadne spôsobuje problémy, Apple to na tomto webe zvykne zaznačiť rôznymi farbami.

V súčasnosti sa objavuje pri aplikácii Počasie žltá, čo znamená, že s ňou niečo nie je v poriadku. Všetko ostatné však beží tak ako má.

Apple status Bar
Zdroj: Apple

Nakoľko samotná spoločnosť Apple už chybu eviduje, určite intenzívne pracuje na tom, aby ju čo najrýchlejšie odstránila. Chce to teda iba trpezlivosť.

Ak vás zaujíma, aká apka alebo softvér prináša tú najpresnejšiu predpoveď zo všetkých, prečítať si zatiaľ môžete tento článok, kde sme sa tomu venovali podrobnejšie.

Dajte nám vedieť do komentárov, či ste sa s podobnými problémami stretli aj vy a ak áno, ako sa to prejavovalo. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a reakcie.


Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  6 z 10 najlepšie predávaných smartfónov sú iPhony
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.