Pred pár dňami sme vás informovali o tom, že používatelia z celého sveta si už môžu do svojich mobilných zariadení nainštalovať aplikáciu ChatGPT od spoločnosti OpenAI. Prístup ku modernému chatovaciemu nástroju je vďaka tomu oveľa jednoduchší a hlavne rýchlejší.

Novinka sa síce pred necelým dvoma týždňami netýkala Slovákov, no to sa teraz mení. OpenAI totiž vydalo oficiálnu aplikáciu ChatGPT aj pre náš región, čo znamená, že si ju už môžete nainštalovať úplne zadarmo na svoj iPhone aj vy. Pokiaľ ju ale budete hľadať v internetovom obchode App Store, môže sa stať, že ju tak ľahko nenájdete. Nižšie sme však uviedli odkaz, cez ktorý sa ku ChatGPT dostanete.

Vývojári uvádzajú, že táto apka je v súčasnosti dostupné iba pre iPhone a používať ju môžu všetci starší ako 12 rokov. My sme si ju už medzičasom stihli vyskúšať a môžeme skonštatovať, že funguje presne tak, ako sme očakávali. Stačí si ju otvoriť, prihlásiť sa a okamžite máte prístup ku chatovaciemu oknu.

‎ChatGPT
‎ChatGPT
Developer: OpenAI
Price: Free+
 • ‎ChatGPT Screenshot
 • ‎ChatGPT Screenshot
 • ‎ChatGPT Screenshot
 • ‎ChatGPT Screenshot
 • ‎ChatGPT Screenshot
 • ‎ChatGPT Screenshot
 • ‎ChatGPT Screenshot
 • ‎ChatGPT Screenshot
 • ‎ChatGPT Screenshot
 • ‎ChatGPT Screenshot
 • ‎ChatGPT Screenshot
 • ‎ChatGPT Screenshot
 • ‎ChatGPT Screenshot

Ovládanie je veľmi jednoduché a obsahuje aj hlasové ovládanie. Svoju otázku teda môžete zadať umelej inteligencii aj prostredníctvom hlasu (podporuje slovenský jazyk).

Rovnako by ste sa mali naučiť aj jednoduché gesto, v rámci ktorého potiahnete prstom po obrazovke smerom zľava > doprava. Dostanete sa vďaka tomu ku histórii vašich chatov. Dobrou správou je, že sa tu nachádza aj obsah, ktorý ste vyhľadávali dávnejšie na počítači.

Veľmi sa nám páčilo aj to, že vývojári zakomponovali do aplikácie plnohodnotnú haptickú odozvu. Vďaka tomu budete mať pri používaní oveľa lepší pocit v ruke. A ak by vám to náhodou prekážalo, cez nastavenia je túto možnosť samozrejme možné vypnúť.

Android má zatiaľ smolu 

Android panáčik a Android smartfón
Zdroj: Unsplash / Denny Muller

Ako sme už uviedli v nadpise, aj keď je aplikácia ChatGPT oficiálne dostupná na Slovensku, má to jeden háčik. Tým háčikom je fakt, že si túto technológiu nebudú môcť užívať majitelia zariadení s operačným systémom Android. Zatiaľ je totiž k dispozícii len pre iOS.

Dobrou správou je ale nedávne vyjadrenie OpenAI, že hoci začala s iPhonom, už teraz pracuje na tom, aby aplikácia ChatGPT bola dostupná aj na mobilných zariadeniach s operačným systémom Android. V tejto chvíli je to iba otázka času.

Prečítajte si tiež  Máš iPhone 7 Plus? Máš najvýkonnejší smartfón na svete!

Za lepšiu umelú inteligenciu zaplatíte 

ChatGPT Plus cena
Zdroj: Unsplash / Emiliano Vittoriosi

Aj keď vám pravdepodobne bude stačiť základná verzia ChatGPT, ktorá je dostupná pre všetkých úplne zadarmo, pokiaľ budete chcieť používať namiesto jazykového modelu GPT-3.5 jeho sofistikovanejšiu verziu GPT-4, budete si za to musieť zaplatiť predplatné ChatGPT Plus.

Dá sa aktivovať aj priamo cez iPhone (cez nastavenia) no pripravte sa na to, že si zaplatíte pomerne mastných 22,99 €. Je teda iba na vašom zvážení, či to skutočne potrebujete.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -