Spoločnosť OpenAI urobila ďalší veľký krok, ktorý ocenia používatelia jej umelej inteligencie. Firma vydala aplikáciu pre operačný systém iOS, v ktorej sa nachádza populárny chatbot ChatGPT. Ako uvádza The Verge, majitelia Androidov sa jej dočkajú už čoskoro.

Nová aplikácia je v súčasnosti dostupná úplne zadarmo a dá sa zosynchronizovať s históriou chatu, ktorú máte na webových stránkach ChatGPT pod svojim účtom. Rovnako obsahuje aj hlasový výstup, o ktorý sa stará open-source model rozpoznávania reči Whisper. Aj za ním stojí spoločnosť OpenAi.

Novinka je dostupná pre iPhone a iPad a stiahnuť sa dá z internetového obchodu App Store po kliknutí na tento odkaz. Problém je však v tom, že je momentálne dostupná len v USA, avšak OpenAI sľubuje, že apku onedlho rozšíri aj do ďalších krajín. Na Slovensku si teda budeme musieť ešte chvíľu počkať.

ChatGPT iPhone
Zdroj: Apple / App Store

To, že ChatGPT prichádza aj ako mobilná aplikácia je len ďalší logický krok, ktorým sa uberá spoločnosť OpenAI. Po tom, čo bola táto technológia v novembri 2022 spustená získala do januára viac ako 100 miliónov používateľov, čím prekonala viacero rekordov.

ChatGPT má aj predplatné

A hoci bol ChatGPT spustený zo začiatku len ako experimentálny projekt, okamžite si ku nemu našli cestu milióny bežných spotrebiteľov, ktorí ho využívajú pri každodennej práci a úlohách.

Aj preto OpenAI spustilo predplatné ChatGPT Plus za 20 dolárov / mesačne, v ktorom máte k dispozícii modernejší jazykový model GPT-4 a tiež možnosť pripojenia na internet.

Na druhej strane však existuje cesta, ako si vyskúšať GPT-4 zadarmo a venovali sme sa jej v tomto článku. V základnej bezplatnej službe sa spoliehate na GPT-3.5, ktorý robí ešte stále množstvo chýb. Na druhej strane, v praxi vám vie pomôcť s rôznymi zložitými úlohami. Výsledok si ale vždy overte.

Aplikácia ChatGPT zatočí s podvodníkmi 

ChatGPT iPhone
Zdroj: CultofMac

Možno ste si všimli, že do App Store pribudlo v poslednom čase množstvo podozrivých aplikácií, ktoré využívajú jazykový model ChatGPT za predplatné. To je však často neprimerane vysoké a vývojári čakajú na to, kým sa niekto nachytá.


Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay.

Loopi banner reklama
REKLAMA

Oficiálna aplikácia ChatGPT od OpenAI však tento problém rieši, a to tak, že si ju môžete stiahnuť úplne zadarmo a nenájdete v nej žiadne tradičné predplatné (len balíček ChatGPT Plus). Už teraz sa nevieme dočkať na to, kedy bude k dispozícii na Slovensku.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -