Bankové inštitúcie pravidelne oznamujú odstávky svojich služieb, počas ktorých zvyknú vykonávať údržbu, alebo aktualizáciu svojich systémov. Výnimkou nie je ani spoločnosť ČSOB, ktorej zákazníci musia počítať s možnými komplikáciami. Služby tejto banky nebudú k dispozícii niekoľko hodín.

Odstávka sa odohrá už v túto nedeľu, 25. septembra v čase od 00:01 do 08:00 ráno. K dispozícii nebudú služby Moja ČSOB, ČSOB SmartBanking a ČSOB API (PSD2). ČSOB dopĺňa, že odstávka je nevyhnutná pre ďalšie skvalitňovanie služieb a za prípadné komplikácie sa dopredu ospravedlňuje.

Odstávku ohlásila aj Slovenská sporiteľňa

Aby toho nebolo málo, aj Slovenskú sporiteľnú čaká odstávka, ktorá bude trvať dokonca dlhšie ako tá od ČSOB. Odohrá sa počas troch dní 23. až 25. septembra, pričom používatelia majú počítať s obmedzením nasledovných služieb:

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?
  • George, mobilná aplikácia George, Business24, Business24 mobilná aplikácia, Sporopay, MultiCash, Internetbanking, Telephonebanking, Databanking, SMS služby, Klientske centrum – aktívne operácie a API rozhranie pre tretie strany a ďalších.
  • Služba 3D Secure pri kartových platbách na internete
  • mToken – podpisovanie
  • PartnerPortal
  • Push, SMS a e-mailové notifikácie o obratoch, platbách kreditnými a debetnými kartami

Služby mali mali prestať fungovať 23. septembra o 23:00 a posledná nedostupnosť je ohlásená 25. septembra o 5:00 hodine ráno. Bližšie informácie si môžete prečítať na tejto stránke. Tak ako ČSOB, aj Slovenská sporiteľňa sa svojim zákazníkom dopredu ospravedlňuje.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -