Po dlhých rokoch klebiet a špekulácií je to konečne oficiálne. Vývojári z Rockstar Games oficiálne vydali trailer ku hre Grand Theft Auto VI / GTA 6 v nečakanom predstihu. Pôvodne sme sa ho mali podľa príspevku na sociálnej sieti X dočkať až dnes (5. decembra) o 15:00 hodine, avšak plány sa nečakane zmenili.

Dôvod, prečo Rockstar Games vydali trailer skôr, ako sme očakávali je ten, že video pred malou chvíľou v nízkej kvalite uniklo na internet. To podnietilo tvorcov, aby nečakali a rovno ho zverejnili v plnej 4K kvalite. Pokiaľ ste teda fanúšikmi série, máte sa na čo tešiť. Celý príbeh bude presne podľa únikov dosadený do Vice City (mesto inšpirované Miami) a už podľa traileru sa môžeme tešiť na celú nádielku noviniek, vrátane brutálnej grafiky.

Samotný trailer má až 1:30 minúty, vďaka čomu je dlhý ako trailer na GTA 5 a tiež trailer RDR2. Video zobrazuje dvoch hlavných protagonistov – muža a ženu, pričom žena je pôvodom zločinec.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Vo videu tiež môžeme vidieť, ako sa za posledných 11 rokov od vydania predošlého titulu zmenil svet. GTA 6 bude plnohodnotne prepojené sociálnymi sieťami, ktoré dnes patria k dennodennej súčasti našich životov. Konkrétne tu môžeme vidieť zábery z niečoho, čo sa má zrejme podobať na TikTok, alebo Instagram.

Okrem toho, že dej sa bude odohrávať v meste, ukážka z hry zachytáva aj pláže či napríklad floridské mokrade. V hre opäť nebudú chýbať ani divoké zvieratá, ako napríklad aligátor, ktorý je v traileri vyťahovaný z bazéna a neskôr vstupuje do obchodu.

Rovnako sa tu nachádzajú aj rôzne dopravné prostriedky. Samozrejmosťou sú nové auta, lietadlá či dokonca vzduchový čln. V GTA 6 sa tiež stretneme so záznamami z policajnej kamery, vrátia sa legendárne Weazel News, zajazdíme si na motorkách, ale tiež štvorkolkách a v neposlednom rade si užijeme množstvo akcie, ktorá bude poprepájaná s rôznymi lúpežami.

Samozrejme, hoci je nový trailer na pomery ukážok od Rockstar Games relatívne dlhý (zvyčajne majú podobné predstavenia aj o desiatky sekúnd menej), ešte stále nám ukazuje v podstate len „obrysy“ novej hry.

V najbližších mesiacoch sa nám preto bude Grand Theft Auto VI odhaľovať krok po krôčiku a postupne sa budeme dozvedať nové informácie. Vylúčené samozrejme nie je ani to, že o pár mesiacov uvidíme sériu ďalších trailerov a videí, ktoré nám budú odhaľovať ďalšie podrobnosti o Vice City, misiách, príbehu a tak ďalej…

Prečítajte si tiež  GTA 5 vs Realita: Z týchto detailov vám padne sánka

Rockstar Games žiaľ neuviedli žiaden konkrétny dátum vydania, ale kvitovať im môžeme aspoň to, že nám nesľubujú dátum vydania v roku 2024, ale až v roku 2025 tak, ako sa aj predpokladalo. Snáď nás teda nebudú naťahovať až do roku 2026. Každopádne, aj GTA 5 bolo oznámené v roku 2011 a vyšlo v roku 2013, takže to celkom vychádza.

Zaujímavé je tiež to, že nám vývojári zatiaľ neprezradili žiadne ďalšie informácie o vývoji GTA Online. Uvidíme teda, či Rockstar Games vydá nový samostatný režim pre GTA 6, alebo bude pokračovať vo vývoji GTA Online v rámci GTA 5. Takisto môžu tvorcovia chystať aj niečo úplne iné. Nechajme sa preto prekvapiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -