Prešlo dlhých 12 rokov od chvíle, čo nám štúdio Rockstar Games predstavilo dnes už legendárne GTA 5. Tento titul sa dostal do predaja o dva roky neskôr (2013) a okamžite zaznamenal obrovský celosvetový úspech.

Pomohol tomu aj prepracovaný online režim, vďaka ktorému je o hru obrovský záujem ešte aj dnes, takmer 10 rokov po jej pôvodnom vydaní na herných konzolách PlayStation 5 a Xbox 360. Už aj GTA 5 patrilo medzi mimoriadne nákladné projekty. Spoločnosť za vývoj hry a marketing zaplatila v konečnom dôsledku takmer 200 miliónov amerických dolárov.

Doba sa však posunula a investície do vývoja hier výrazne narástli. Pôvodne sa očakávalo, že pripravované GTA 6, ktorého predstavenie je na spadnutie, bude stáť zhruba 5x viac, ako GTA 5. Celková cena za hru a marketing sa mala pohybovať na úrovni 1 miliardy amerických dolárov.

GTA 6 bude najdrahšia hra v histórii 

Podľa dnešnéo úniku, o ktorý sa postaral leaker GameRiot, to však bude vo finále ešte oveľa viac. Rockstar Games má za GTA 6 zaplatiť neuveriteľné 2 miliardy amerických dolárov, čo bude asi 10x viac, ako stálo GTA 5. Je tu však jedno „ale“.

Táto cena totiž počíta aj s doplnkovým obsahom, o ktorý má byť GTA 6 v budúcnosti pravidelne obohacovaná podobne, ako dnes GTA 5. Rovnako je tu zarátaná aj dlhodobá údržba hry a pravidelne aktualizácie.

Šepká sa, že do novšieho GTA 6 by mohli časom pribudnúť aj ďalšie mestá a misie, vďaka čomu by sa životnosť tejto hry výrazne predĺžila.

Veď pravdepodobne ani v Rockasr Games v roku 2013 nečakali, že GTA 5 bude schopné generovať obrovské zisky ešte aj 10 rokov po predstavení. Presne toto sa dnes očakáva od superdrahého GTA 6.

Reklama

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  7 Apple produktov, do ktorých sa oplatí investovať. Rastie im hodnota
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here