Prešlo dlhých 12 rokov od chvíle, čo nám štúdio Rockstar Games predstavilo dnes už legendárne GTA 5. Tento titul sa dostal do predaja o dva roky neskôr (2013) a okamžite zaznamenal obrovský celosvetový úspech.

Pomohol tomu aj prepracovaný online režim, vďaka ktorému je o hru obrovský záujem ešte aj dnes, takmer 10 rokov po jej pôvodnom vydaní na herných konzolách PlayStation 5 a Xbox 360. Už aj GTA 5 patrilo medzi mimoriadne nákladné projekty. Spoločnosť za vývoj hry a marketing zaplatila v konečnom dôsledku takmer 200 miliónov amerických dolárov.

Doba sa však posunula a investície do vývoja hier výrazne narástli. Pôvodne sa očakávalo, že pripravované GTA 6, ktorého predstavenie je na spadnutie, bude stáť zhruba 5x viac, ako GTA 5. Celková cena za hru a marketing sa mala pohybovať na úrovni 1 miliardy amerických dolárov.

GTA 6 bude najdrahšia hra v histórii 

Podľa dnešnéo úniku, o ktorý sa postaral leaker GameRiot, to však bude vo finále ešte oveľa viac. Rockstar Games má za GTA 6 zaplatiť neuveriteľné 2 miliardy amerických dolárov, čo bude asi 10x viac, ako stálo GTA 5. Je tu však jedno „ale“.

Táto cena totiž počíta aj s doplnkovým obsahom, o ktorý má byť GTA 6 v budúcnosti pravidelne obohacovaná podobne, ako dnes GTA 5. Rovnako je tu zarátaná aj dlhodobá údržba hry a pravidelne aktualizácie.

Šepká sa, že do novšieho GTA 6 by mohli časom pribudnúť aj ďalšie mestá a misie, vďaka čomu by sa životnosť tejto hry výrazne predĺžila.

Veď pravdepodobne ani v Rockasr Games v roku 2013 nečakali, že GTA 5 bude schopné generovať obrovské zisky ešte aj 10 rokov po predstavení. Presne toto sa dnes očakáva od superdrahého GTA 6.

Reklama

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Tento soundbar Samsung kúpite za extrémne nízku cenu. Má subwoofer aj super zvuk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -