2Netflix má za sebou dobrý štvrťrok. Napriek tomu zdražuje 

Streamovacia služba Netflix má za sebou poriadne hektické obdobie. Minulý rok musela bojovať s odlivom predplatiteľov, čo sa rozhodla vyriešiť veľmi nepríjemným krokom. Po celom svete vrátane Slovenska zakázala zdieľanie hesiel mimo jednej domácnosti a taktiež zvýšila ceny.

A aj keď sa jej to evidentne oplatilo, zdá sa, že po ekonomickej stránke to Netflixu opäť nevychádza. Platforma totiž podľa oficiálnej správy pre akcionárov opäť zdražuje. O tomto pláne sme vás pri tom informovali už pred pár týždňami. Jeden z dôvodov, prečo musel Netflix zvýšiť ceny sú štrajkujúci herci a producenti v Hollywoode. A aj keď sa podľa výskumu ukázalo, že môže ísť o veľmi riskantný krok, streamovacia služba zrejme nemá na výber.

Pri ohlasovaní finančných výsledkov spomenula, že v priebehu uplynulého štvrťroka získala obrovské množstvo nových predplatiteľov. Konkrétne ich má byť až 8,8 milióna, pričom ide o dôsledok zákazu zdieľania hesiel, nie získavanie nových zákazníkov.

Používatelia jednoducho nemali na výber a namiesto toho, aby po tomto kroku platformu navždy opustili, sa museli jej novým pravidlám prispôsobiť a založiť si svoje vlastné účty so samostatným predplatným.

Netflix tiež okrem iného dosiahol zaujímavý ekonomický výsledok, nakoľko v treťom štvrťroku 2024 dokázal vykázať tržby až na úrovni 8,54 miliardy amerických dolárov 8,1 miliardy eur. A aj keď to pôsobí viac ako dostačujúco, evidentne to tak v praxi nie je.

Nový cenník štartuje samozrejme na domácom trhu v USA, ale taktiež sa s ním stretávajú aj prvé dve európske krajiny. To o koľko Netflix zvyšuje svoje ceny sa dočítate na ďalšej strane →

Späť