Článok bol aktualizovaný 21. júla. 2023

Netflix oficiálne zakročil proti tomu, čoho sa mnohí Slováci báli. Už ani v našich končinách nebudeš môcť zdieľať heslo od svojho účtu naprieč viacerými domácnosťami. Pokiaľ to platforma zistí, bude sa ťa snažiť „potrestať„. Informoval o tom portál Androidauthority.

Streamovacia služba začala so zákazom zdieľania hesiel v prvých krajinách už v druhom štvrťroku 2023, pričom tvrdí, že dosiahla veľmi pozitívne výsledky. Aj keď túto zmenu ľudia neprijímajú práve najlepšie, výsledky dokazujú, že sa jej dokázali prispôsobiť a hlavne za svoje nové účty platiť. Netflix už získal viac, ako 5,9 milióna nových predplatiteľov, ktorí doposiaľ sledovali obsah cez zdieľaný účet.

A aj keď sme na Slovensku doteraz so zákazom nemali žiadnu skúsenosť, od dnešného dňa by sa to malo zmeniť. Netflix zavádza nové pravidlá pre zvyšok sveta, kde rozposiela e-maily o nových obmedzeniach. Možno ti jeden takýto dorazil do mailovej schránky.

Ako Netflix zistí, že zdieľam účet a čo mi za to hrozí

Netflix
Zdroj: Unsplash / Alexander Shatov

Pokiaľ sa teraz pýtaš, ako Netflix odhalí zdieľanie hesiel, odpoveď je jednoduchá. Služba sleduje IP adresy, ako aj ďalšie dáta, na základe ktorých dokáže pomerne ľahko posúdiť, či ku zdieľaniu hesla dochádza, alebo nie.

Samozrejme, ak sa vyberieš niekde na dovolenku, alebo napríklad na svoju chatu, filmy, alebo seriály budeš môcť sledovať aj v inej krajine. Z dlhodobého hľadiska to však fungovať nebude.

Netflix zároveň vymyslel spôsob, pomocou ktorého ťa môže v prípade porušenia pravidiel „potrestať„. Napríklad aj v susednom Česku zaviedol nový extra poplatok, ktorý platíš za využívanie služby mimo svojej domácnosti.

U našich susedov sa pohybuje na úrovni 79 kč, čo je v prepočte zhruba 3,3 €. Na Slovensku s tým ale nepočítaj.

Nie v každej krajine je možné pridať podúčet. Platí to aj pre Slovensko

Netflix
Zdroj: Unsplash / Thibault Penin

Ako dopĺňa portál Androidauthority, možnosť pridať ďalší účet pod tvoj účet podobne, ako to majú v Česku, nie je zďaleka dostupná po celom svete. Nefunguje to napríklad v Indonézii, Keni, Indii a čo je horšie, tak ani v Chorvátsku.

V tejto chvíli sa nám už podarilo zistiť, ako to bude napokon fungovať na Slovensku. Pretože sme malá krajina, budú u nás platiť úplne rovnaké podmienky, ako napríklad v spomínanom Chorvátsku. Aktuálne ceny za Netflix nájdeš tu.

Reklama
Reklama

V praxi to teda znamená, že jedinou možnosťou, ako si užiť Netflix v dvoch domácnostiach súčasne, bude vytvorenie samostatného účtu pre každú z nich s plným predplatným. Bližšie sme sa tejto téme venovali v tomto článku. Do komentára nám napíšte, ako budete reagovať na túto zmenu vy. Opustíte Netflix, alebo skrátka začnete platiť viac? Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  Netflix je opäť v červených číslach. Stratil obrovské množstvo predplatiteľov

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -