Na trhu so streamovacími službami je v poslednom období poriadne rušno. Len nedávno sme vás informovali o tom, ako služba Disney+ plánuje zvýšiť cenu predplatného a tiež zakázať zdieľanie účtov mimo jednej domácnosti presne tak, ako to začiatkom roka urobila spoločnosť Netflix. A ako teraz informuje WSJ, práve konkurenčný Netflix chystá pre svojich používateľov jedno veľmi nepríjemné prekvapenie,

Kvôli aktuálnej situácii v Hollywoode, v rámci ktorej sa uskutočňujú rozsiahle protesty hercov a tiež scenáristov musí spoločnosť vykryť svoje straty. A jednoduchšie, ako zvyšovaním cien, sa to zrejme urobiť nedá. Podľa najnovších informácií má byť preto Netflix už čoskoro drahší, pričom táto zmena nemusí platiť iba v USA, ale veľmi ľahko sa môže rozšíriť do celého sveta.

Netreba pri tom zabúdať, že Netflix už v roku 2023 raz zdražoval. Bolo to na začiatku roka no Slováci sa tomuto negatívnemu trendu našťastie vyhli. Američania navyše prestali mať možnosť využívať základné predplatné za najnižšiu cenu a namiesto toho si musia zaobstarať buď drahší balíček, alebo naopak lacnejší Netflix s reklamami.

Aj keď spoločnosť Netflix zatiaľ neuviedla bližšie podrobnosti, ktoré by sa týkali časového harmonogramu zdražovania, lokalít a presných cien, podľa WSJ sa cena globálne môže zdvihnúť o cca tri percentá.

Hovoríme tak len o veľmi miernom zdražovaní, ktoré si veľa predplatiteľov pravdepodobne ani nevšimne. Pre streamovaciu službu sa však každý jeden cent či euro počíta.

Koľko môže stáť Netflix po zvýšení ceny na Slovensku? 

Netflix na obrazovke iPhonu 13
Zdroj: Unsplash / Matteo Vella (úprava redakcie)

Čo sa týka nových slovenských cien za službu Netflix, tie si v súčasnosti trúfame odhadovať len veľmi približne. Aktuálne podľa slovenského cenníka Netflixu platíme za základné členstvo 7,99 €, za štandardné členstvo 9,99 € a za prémiové členstvo 11,99 €.

Za predpokladu, že by cena narástla o cca tri percentá môžeme počítač s tým, že základné členstvo by stálo po úprave cien 8,19 € – 8,29 €, štandardné členstvo 10,29 € a prémiové členstvo 12,19 € – 12,29 €. Uznajte, že to nie je nič strašné…

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  MacBook Air 15" kúpite za výhodnú cenu. Je to jeden z najlepších počítačov od Apple
Môže ťa zaujímať
- Reklama -