Len nedávno sa objavila správa, že streamovacia služba Netflix môže opäť zvyšovať ceny v USA a Kanade a neskôr na celom svete. Dôvodom majú byť štrajkujúci herci a producenti v americkom Hollywoode. A aj keď išlo o nepríjemnú informáciu, napokon ku tomuto kroku vôbec nemusí dôjsť. Netflix si to môže ešte rozmyslieť.

Portál BGR totiž zdieľal informácie o nedávnom výskume analytickej spoločnosti CivicScience. Vedci skúmali správanie a odpovede viac, ako 4 000 respondentov z USA a Portorika a výsledkom sa nestačili čudovať. Zistili totiž, že ak by Netflix skutočne začal zdražovať, až 29 % súčasných predplatiteľov všetkých plánov by prešlo na najlacnejší plán s reklamami, ktorý v USA štartuje na sume 15,49 $. To by však mohlo byť pre Netflix paradoxne dobre, pretože práve na tomto pláne podľa viacerých expertov zarába najlepšie.

Čo už tak dobre neznie je však informácia, že pri razantnom zdražení by Netflix bolo ochotných prestať predplácať až neuveriteľných 39 % opýtaných respondentov.

A aj keď je jasné, že každý z nich by sa svojej obľúbenej streamovacej služby určite nevzdal, stále ide o alarmujúce číslo, ktoré netreba brať na ľahkú váhu.

Netflix tlačí na kvantitu nie kvalitu a ľudí to nebaví 

Netflixu je totiž v poslednej dobe vyčítané, že tlačí najmä na kvantitu a nie kvalitu. Exkluzívne filmy, ktoré majú špičkové herecké obsadenie mávajú častokrát katastrofálne hodnotenie a ľudí neteší ani to, keď Netflix z ničoho nič zruší ich obľúbenú sériu.

Uvidíme, ako to teda dopadne. Podľa správy CivicScience až 33 % dospelých Američanov plánuje znížiť výdavky na streamovacie služby, ktoré im často z účtov sťahujú desiatky dolárov.

Ide o výrazný nárast oproti začiatku roka 2023, kedy si chcelo týmto spôsobom uťahovať opasky „len“ 28 % Američanov. Narastajúca inflácia však ľuďom mení plány a Netflix v nich už v budúcnosti nemusí byť.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  JBL Clip 4 kúpite v zľave za super cenu. Je to dokonalý prenosný reproduktor so super zvukom aj výdržou
Môže ťa zaujímať
- Reklama -