WhatsApp patrí medzi najpopulárnejšie sociálne siete na svete. Táto platforma, ktorú každý mesiac používajú 2 miliardy ľudí nespí na vavrínoch a neustále pracuje na zlepšovaní svojich funkcií, ktoré ponúka. Ako informuje TechCrunch, tá najnovšia vás určite poteší.

Sociálna sieť je preslávená tým, že komunikáciu, ktorá v nej prebieha, chráni end-to-end šifrovaním. Aj preto je jej používanie na viacerých zariadeniach značne obmedzené. Respektíve bolo. Mark Zuckerberg, šéf spoločnosti Meta, ktorá WhatsApp kúpila za 19 miliárd amerických dolárov ešte v roku 2014 teraz oznámil veľkú inováciu.

Po novom budete vedieť používať jedno WhatsApp konto až na štyroch smartfónoch súčasne, pričom táto novinka bude sprístupnená verejnosti už v priebehu najbližších týždňov. Doposiaľ ste mohli mať jeden WhatsApp aktívny maximálne na jednom telefóne a viacerých počítačoch. To mohlo byť v rôznych situáciách obmedzujúce.

Vývoj trval roky. Takto to bude fungovať 

Aplikácia WhatsApp
Zdroj: Unsplash / Eyestetix Studio

WhatsApp pracoval na tejto zmene už od roku 2021, kedy sa poprvýkrát objavila beta verzia aplikácie, do ktorej bolo možné pridať viac ako jeden smartfón pre jeden účet. Vývojári sa vtedy pochválili, že sa im podarilo zachovať end-to-end šifrovanie v rámci synchronizácie medzi viacerými mobilnými zariadeniami.

Platforma vo svojom blogovom príspevku uvádza, že používateľ môže zadaním svojho mobilného čísla na webe WhatsApp získať jednorázový kód, ktorý sa dá použiť na prepojenie zariadení, namiesto otravného skenovania QR kódov. Sociálna sieť tiež prisľúbila, že v budúcnosti rozšíri túto funkciu pre väčšie množstvo smartfónov.

Dajte nám vedieť do komentára, ako túto novinku vo WhatsAppe hodnotíte vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Tento elektropredajca na Slovensku definitívne končí
Môže ťa zaujímať
- Reklama -