Facebook je v súčasnosti najväčšia sociálna sieť, o čom niet pochýb. Nachádza sa tu už kadekto a všetko prebieha cez desktopovú, ale aj cez mobilnú verziu tejto sociálnej siete. Napríklad taký iPhone mal aplikáciu Facebook ako jeden z prvých a práve vďaka tomu možno sociálna sieť funguje na takej obrovskej úrovni, na akej je dnes. Nie všetko je ale dokonalé a aj vývojári aplikácie pre Facebook sa môžu pomýliť!

Aplikácia stále beží

Aplikácia Facebook, ktorá totiž už sama o sebe kradne dosť baterky najmä kvôli tomu, že nás neustále zaujímajú “hlúposti”, ktoré zdieľajú naši priatelia nie je vôbec šetrná ani potom, ako ju používateľ vypne priamo v multitaskingu alebo v nastaveniach. Stále beží na pozadí a stará sa o pomerne veľký úbytok batérie. Vývojári spoločnosti Facebook už túto pomerne nezvyčajnú chybu priznali a na miesto špekulovania pracujú na tom, ako by ju bolo možné opraviť. Samozrejme im je ľúto, že sa niečo takéto udialo, ale žiaľ chyby sa stávajú a práve preto to treba pochopiť.

Namiesto svojej ľútosti nám ale mohli aspoň len naznačiť, prečo daná aplikácia stále beží na pozadí. Žeby nás nechcene hromadne sledovala? To sa v súčasnosti asi nedozvieme. Každopádne, ak ti Facebook žerie priveľa baterky a tebe to vadí, vymaž si aplikáciu a používaj primitívnejšiu verziu priamo cez vyhľadávač Safari.

Facebook aplikace běží na pozadí i když jí to zakážete. Na opravě se pracuje

 

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

  1. presne tento problém mám aj ja ale keď facebook vypnete cez multitasking tak nebude bežať a žrať batériu len sa bude vždy dlhšie načítavať a nebudú chodiť upozornenia čo je pre mňa nepodstatné. Chcel som aj skúsiť facebook paper ale pokiaľ mám aktívne apple music nedá sa to prehodiť na americký store.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here