Spoločnosť Apple už teraz dokončuje ďalší iPhone 16 Pro / 16 Pro Max, ktorý bude predstavený v septembri 2024 na svojej tradičnej konferencií. Ako to už býva zvykom, budúca generácia zariadenia prinesie niekoľko dôležitých hardvérových zmien a vylepšení, ktoré sa môžu dotknúť aj dizajnu. V akej to, ale bude miere?

Na túto otázku sa nám pokúsil odpovedať zahraničný portál Macrumors, ktorý zozbieral najdôležitejšie úniky ohľadom iPhonu 16 Pro a iPhonu 16 Pro Max a využil ich pri tvorbe svojich vlastných renderov, ktoré následne ukázal svetu. Držal sa len tých informácií, ktoré pochádzajú z dôveryhodných zdrojov.

V prvom rade treba napísať, že novinky sa na prvý pohľad nebudú príliš líšiť od súčasných verzií. V mnohých detailoch sa, ale posunú významným krokom smerom dopredu.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Takto bude vyzerať iPhone 16 Pro: Čakajú nás malé veľké zmeny 

Aby sme to lepšie vysvetlili, tak napríklad v oblasti displejov by mala nastať najzásadnejšia zmena za posledné roky. iPhone 16 Pro už nebude mať 6,1″ uhlopriečku, ale ponúkne väčší, 6,3″ OLED displej.

To isté čaká aj jeho väčšieho bračeka iPhone 16 Pro Max, ktorý vymení 6,7″ displej za obrovský 6,9″ displej. Bude tak schopný lepšie konkurovať svojim hlavným súperom.

Okrem toho by však táto zmena mala súvisieť aj s pridaním nového tetraprizmového teleobjektívu s podporou päťnásobného optického zoomu, ktorý bude po novom k dispozícii aj pre menší iPhone 16 Pro. Táto technológia však potrebuje viac miesta. Do iPhonu 15 Pro by sa údajne nezmestila.

iPhone 16 Pro
Zdroj: Macrumors

Aby toho nebolo málo, nové smartfóny z dielne technologického giganta dostanú aj jedno tlačidlo navyše.

Nachádzať by sa malo v miestach pod uzamykacím tlačidlom (a teda na pravej strane pri pohľade na displej) a jeho názov by mal byť „Capture Button“.

Zatiaľ nie je na sto percent potvrdené, na čo presne bude táto novinka slúžiť, no s vysokou pravdepodobnosťou sa vďaka nej budeme vedieť rýchlo dostať ku funkciám fotoaparátu, vďaka čomu pre jeho spustenie nebude potrebné klikať na displej.

iPhone 16 Pro
Zdroj: Macrumors
iPhone 16 Pro
Zdroj: Macrumors

Na druhej strane zostane potom aj naďalej zachované Action Button, pri ktorom sa môže zmeniť maximálne technológia, no nie tvar.

Prečítajte si tiež  Apple vydalo novú verejnú beta verziu macOS Monterey 12.1

Aby sme to lepšie vysvetlili, po novom už nemusí podporovať fyzické stlačenie, ale len dotyk s haptickou spätnou väzbou. Podobne v minulosti fungoval aj Home Button na iPhone 7 a novších modeloch.

iPhone 16 Pro bude vybavený aj 64 Mpx ultraširokouhlým objektívom a mal by byť schopný zachytávať 4K 3D video, či dokonca 8K klasické video. V týchto snahách by mu mohol pomôcť aj revolučný 3 nm čip A18 Pro, ktorý opäť posunie latku v oblasti výkonu a energetickej úspornosti na novú úroveň.

Očakávané predstavenie tejto novinky je polovica septembra 2024, pričom do predaja by sa mala dostať ku koncu toho istého mesiaca. Potencionálni záujemcovia sa však musia pripraviť na to, že iPhone 16 Pro môže v roku 2024 postihnúť zdražovanie. Viac sme sa tomu venovali v samostatnom článku.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -